Tržič je majhno mesto pod Karavankami, v katerem prebivajo ljudje z velikimi srci. Mirne vesti lahko povemo, da je mestno jedro občine Tržič iz leta v leto lepše in počasi postaja ena najlepših gorenjskih občin. Kadarkoli prideš, si v Tržiču odprtosrčno sprejet, naletiš na ustrežljive roke in vedre obraze. Zgodovina Tržiča sega v leto 1492, ko je takratni cesar Friderik lll. gorsko vasico Tržič povzdignil v trg in mu priskrbel tržne pravice.
Beri dalje... V dvorani Državnega zbora Republike Slovenije je bil v torek, 6. 12. 2011, organiziran posvet o informacijsko-komunikacijski tehnologiji za gluhe in naglušne ter slepe in slabovidne. Posvet je bil organiziran v sodelovanju z Univerzitetnim rehabilitacijskim inštitutom (URI) Soča, Nacionalnim svetom invalidskih organizacij Slovenije in Državnim svetom Republike Slovenije.
Beri dalje... December je mesec obdarovanj, obiščejo nas dobri možje in poskrbijo za dobro vzdušje. Je pa december tudi mesec, ko se staro leto počasi, a vztrajno, poslavlja in roko podaja novemu letu. December je vesel tudi v našem društvu, saj imamo vsako leto, poleg drugih mesecev, dokaj pester program, še zlasti pa se naši številni člani veselijo prednovoletnega srečanja.
Beri dalje... December (5.12.2011) je mesec obdarovanj, obiščejo nas dobri možje in poskrbijo za dobro vzdušje. Je pa december tudi mesec, ko se staro leto počasi, a vztrajno, poslavlja in roko podaja novemu letu. December je vesel tudi v našem društvu, saj imamo vsako leto, poleg drugih mesecev, dokaj pester program, še zlasti pa se naši številni člani veselijo prednovoletnega srečanja.
Beri dalje...
Karierni center Univerze v Ljubljani je v sodelovanju z zavodom Racio Social. d. d., Univerzitetnim rehabilitacijskim inštitutom – Razvojnim centrom za zaposlitveno rehabilitacijo in AURIS – Medobčinskim društvom gluhih in naglušnih Gorenjske novembra organiziral posvet s področja prehoda diplomantov in študentov s posebnimi potrebami iz izobraževanja na trg dela.
Beri dalje... Statistika držav, ki so si ogledale našo spletno stran. Najpogostejši obiskovaci so iz Slovenije in Amerike.
Tokrat smo se z našim Medobčinskim društvom gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj odpravili na martinovanje v Belo krajino. Prijazen šofer Alpetourja g. Boris nas je prišel z avtobusom iskat prav do Bistrice pri Tržiču, še prej pa je pobral člane z Jeseniškega in Radovljiškega konca, nato pa smo odrinili proti Kranju in naprej po začrtani poti. Ko smo v Ljubljani pobrali še zadnje potnike, smo se odpeljali proti Beli krajini. Peljali smo se po avtocesti do Ivančne Gorice, nato smo iz avtoceste zavili na izvoz Žužemberka do Soteske. V Soteski nas je že čakala prijazna vodička ga. Darja.
Beri dalje...  Tokratno predavanje je bilo na zdravstveno temo »izguba spomina«, bolj strokovno demenca. Z izgubo spomina se srečuje predvsem starejša populacija ljudi, so pa tudi mlajši ljudje, ki se spopadajo z izgubo spomina, zaradi takšnih ali drugačnih težav. Kako prepoznati demenco, kaj lahko storimo sami in kako nam pomagajo zdravniki, nam je povedala gospa Tanja Giuliatti. Predstavila nam je dve obliki demence, prva oblika se pokaže pred 65. letom starosti in je zgodnja oblika, tudi bolezen napreduje hitreje, za to obliko demence zboli en odstotek ljudi, pomembno vlogo pri zgodnji obliki igra tudi genska nagnjenost k bolezni, torej dednost. Beri dalje...  Tokratno predavanje je bilo na zdravstveno temo »izguba spomina«, bolj strokovno demenca. Z izgubo spomina se srečuje predvsem starejša populacija ljudi, so pa tudi mlajši ljudje, ki se spopadajo z izgubo spomina, zaradi takšnih ali drugačnih težav. Kako prepoznati demenco, kaj lahko storimo sami in kako nam pomagajo zdravniki, nam je povedala gospa Tanja Giuliatti. Predstavila nam je dve obliki demence, prva oblika se pokaže pred 65. letom starosti in je zgodnja oblika, tudi bolezen napreduje hitreje, za to obliko demence zboli en odstotek ljudi, pomembno vlogo pri zgodnji obliki igra tudi genska nagnjenost k bolezni, torej dednost. Beri dalje... |
|