Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj3
mod_vvisit_counterTa teden7
mod_vvisit_counterTa mesec35
mod_vvisit_counterVsi1148215

Prisotni na spletu

Prisotni 54 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7064919
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Ob Mednarodnem dnevu gluhih

Govor direktorice Qlandije ga.Ahačič. V kranjskem trgovskem centru QLANDIA smo v sodelovanju z vodstvom pripravili enomesečno razstavo posvečeno Mednarodnemu dnevu gluhih in 60. letnici delovanja Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj.

V ličnih piramidastih vitrinah razporejenih v glavni avli smo predstavili našo dolgoletno zgodovino delovanja in invalidnosti, rokodelsko sekcijo, kjer so posebno mesto dobili izdelki naših gluhoslepih članov, zgodovino slušnih aparatov vse tja od tistih iz davnih časov, ki so bili še kako vidni pa do najsodobnejših, ki pa praktično skoraj niso več vidni. Poleg vitrin, ki so številne obiskovalce trgovskega centra seznanjale o dolgoletnem obstoju in delovanju našega društva na Gorenjskem, smo se predstavili tudi na stojnici, kjer smo osebno odgovarjali na številna vprašanja, ki jih prinaša okvara sluha. V glavni hali smo ob začetku razstave organizirali tudi otvoritveno slovesnost, kjer so nastopili naši kulturniki, še posebej je poleg Mirsade ponovno navdušil Jože Tekavčič s svojo točko o razmišljanju iz sveta gluhoslepih. Kot predsednik društva sem povedal nekaj pozdravnih besed in pa seveda tudi zahvalnih, da nam je vodstvo trgovskega centra ponudilo možnost predstavitve, še posebej smo hvaležni direktorici ga. Meti Ahačič, za vso prijaznost in razumevanje, pa tudi sama je v svojem nagovoru poudarila ponos in veselje, da lahko gostijo naše društvo, še posebej ob tako visokem častitljivem jubileju neprekinjenega delovanja. Osebno sem si še najbolj zapomnil njene besede oziroma želje, da če bo razstava vsaj eni osebi z okvaro sluha olajšala rehabilitacijsko pot smo dosegli svoj namen.
Na stojnici smo predstavili tudi delavnico slovenskega znakovnega jezika in mimoidoče učili najosnovnejše kretnje. Na stojnici so se tekom celega meseca predstavili tudi številni najpomembnejši slovenski dobavitelji slušnih aparatov in tehničnih pripomočkov NEUROTH, WIDEX in AUDIO BM, ki so poleg tehničnih predstavitev odgovarjali tudi na vprašanja kako tehnične pripomočke pridobiti v skladu s pravilnikom Zakona o izenačevanju možnosti invalidov - ZIMI. V veselje nam je, da so bili vsi sodelujoči nadvse zadovoljni tako z lokacijo kot tudi z možnostjo brezplačne promocije njihove dejavnosti. Žal nam kljub dogovoru in obljubljenemu sodelovanju ni uspelo širši javnosti pokazati širok spekter dejavnosti in artiklov CENTRA MOŽNOSTI, ki deluje pod okriljem programa na državni ravni ZDGNS.
V prvih oktobrskih dneh smo razstavo zaključili, že med postavitvijo smo bili deležni pozitivnih odzivov, ki še vedno prihajajo, vsekakor se želje iz uvodnega nagovora direktorice ga. Mete Ahačič uresničujejo tudi v praksi. Hvala vsem, za prijaznost in sodelovanje, še posebej pa naši prostovoljki Maji, ki je nesebično žrtvovala svoj prosti čas za promocijo našega društva in rokodelskih izdelkov, ki so tudi po zaslugi njene prijaznosti našle nov dom.

Boris Horvat Tihi

StojnicaTečaj slovenskega znakovnega jezikaVitrina z izdelki gluho slepega člana g. Tekavčiča.G. Tekavčič na otvoritvi razstave v Qlandii.

 

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

Avgust 2020
N P T S Č P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow