Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj3
mod_vvisit_counterTa teden7
mod_vvisit_counterTa mesec35
mod_vvisit_counterVsi1148215

Prisotni na spletu

Prisotni 10 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7064854
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Sprejem pri županu

1

V sklopu številnih dogodkov ob Mednarodnem dnevu gluhih 2015 smo bili predstavniki društva in škofjeloške podružnice povabljeni na sprejem k županu občine Škofja Loka, kjer nas je v slavnostni dvorani sprejel mag. Miha Ješe. Običajno na takšnih sprejemih predstavimo našo invalidnost, delovanje društva in naše dejavnejše predstavnike iz domače občine, vendar pa tokrat ni bilo tako, saj je škofjeloški župan že naš dolgoletni znanec, prijatelj in redni udeleženec skupnih dogodkov, zato smo ta uvodni protokol preskočili, saj se pravzaprav že kar dobro poznamo. Redno se namreč srečujemo na mnogih prireditvah, kot so letos na primer projekt v Osnovni šoli Srečka Golarja Korak k sončku ali pa Škofjeloški pasijon, ki je bil letos prvič v zgodovini prirejen in razumljiv tudi osebam z okvaro sluha – s prevodom v slovenski znakovni jezik in opremljen z indukcijsko zanko ter s podnapisi na zaslonu –, pa nedavni dan mobilnosti, na katerem so sodelovali naši člani. Sprejem je zato potekal v bolj sproščenem pogovoru, uvodoma smo se županu zahvalili za dozdajšnje sodelovanje in pozornost tako v domači občini kot tudi zunaj nje. Glavna tema razgovorov na sprejemu pa sta bila naša invalidnost in skupno sodelovanje v prihodnje. Dejstvo je, da je gluhota nevidna invalidnost, ki je ravno zaradi nevidnosti najmanj prepoznavna v družbi, zato ima vsak tak javen dogodek neprecenljivo vrednost pri prizadevanjih za lepšo in boljšo prihodnost oseb z okvaro sluha. V občini Škofja Loka je po statističnih podatkih približno 2.000 ljudi z okvaro sluha, mnogi med njimi so gluhi, velika večina jih je naglušnih z različno stopnjo izgube sluha, med njimi pa je izjemno dejaven član našega društva, gluhoslepi Jože Tekavčič, ki je bil tudi član naše delegacije. Mnogi uporabniki so redni obiskovalci naše podružnice v trgovskem centru NAMA, ki ravno septembra praznuje prvo obletnico uspešnega delovanja, kar še najbolj potrjujejo evidenca obiskanosti in številna vprašanja, ki jih dobimo v podružnici ali po elektronski pošti.
Sprejem pri županu smo sklenili s skupno mislijo na nadaljnje sodelovanje, delegacija društva pa se je odpravila še na starološko pokopališče, kjer smo se poklonili spominu na naše pokojne člane, še posebej smo postali ob grobu g. Zdenka Tomca, dolgoletnega predsednika društva, ki je pred leti prejel občinsko priznanje občine Škofja Loka za svoje predano delo na področju invalidskega varstva, ki mu ga je predal župan matične občine, mag. Miha Ješe, kar je še ena potrditev našega dolgoletnega plodnega sodelovanja. Zdenko Tomc je eden redkih gluhih, ki je prejel tako prestižno občinsko priznanje za predano in požrtvovalno delo.
Vsekakor smo dolžni zahvalo tudi za lepa simbolična promocijska darila, ki smo jih prejeli ob koncu sprejema in nas bodo še dolgo spominjala nanj in na vso pozornost, ki smo je bili deležni.

Boris Horvat Tihi

2

Sprejel pa nas je tudi župan Jesenic g.Tomaž Tom Mencinger. Več o tem si lahko preberete tukaj.

O sprejemu pri županu Mestne občine Kranj g. Boštjanu Trilarju si pa lahko preberete tukaj.

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

Avgust 2020
N P T S Č P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow