Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj3
mod_vvisit_counterTa teden7
mod_vvisit_counterTa mesec35
mod_vvisit_counterVsi1148215

Prisotni na spletu

Prisotni 11 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7064856
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Razstava Marka Lukana

5V avli poslovne stavbe Zavarovalnice Triglav v Kranju je bilo v četrtek 3. septembra 2015 še posebej svečano in slavnostno vzdušje.

Tega dne je bila namreč otvoritev likovne razstave našega člana in akademskega slikarja Marka Lukana z naslovom "Od kod lepote tvoje", ki je bila posvečena Mednarodnemu dnevu gluhih. Pobuda za skupno organizacijo kulturnega dogodka je nastala že lansko leto, ko smo točno na rojstni dan društva iz rok direktorice OE Kranj prejeli donacijo Zavarovalnice Triglav za spodbujanje kulture in vključevanja v družbeno okolje. Prijetno nas je presenetila množica obiskovalcev, medijev, visokih gostov iz Sveta tišine in družbenega okolja, županov in predstavnikov naših prijaznih gostiteljev. Slikarska razstava z vsemi spremljevalni dogodki, ki je bila realizirana v skupnem sodelovanju je imela več pomenov. V prvi vrsti je bila posvečena Mednarodnemu dnevu gluhih, ki pa ga po vsem svetu obeležuje 70 milijonov gluhih oseb in našemu letošnjemu vseslovenskemu srečanju v Kopru. Odmevnost dogodka v javnosti ima tudi neprecenljiv pomen za prepoznavnost naše nevidne invalidnosti in za razumevanje vseh težav s katerimi se v vsakdanjem življenju srečujemo osebe z okvaro sluha. Slavnostna otvoritev je bila tudi uvodna prireditev v vrsto dogodkov, ki jih naše društvo pripravlja v letošnjem letu v sklopu praznovanja 60. letnice obstoja in delovanja na Gorenjskem, vse tja do konca leta oziroma do 12. decembra 2015 ko praznujemo ta okrogli in vsega spoštovanja vreden jubilej. Zagotovo pa je imela ta razstava tudi prestižen pomen za slikarjevo ustvarjalno umetniško kariero, ki je s tokratno produkcijo navdušil vse prisotne, tudi našega dolgoletnega člana in likovnega kritika prof. Janeza Štera, ki je z izbranimi besedami opisal Markovo popotovanje po slovenskih lepotah od prekmurskih ravnic, do triglavskih sten, pa vse tja do lepot slovenskega morja in povedal, da se v slikah občuti, da je motive cele Slovenije osvojil s srcem v očeh. Marko si posebno pohvalo zasluži tudi zato, ker je eden redkih gluhih študentov, ki je kljub vsem oviram in težavam na izobraževalni poti uspešno dokončal študij, seveda z obilno pomočjo družine in prijateljev. Verjamemo, da je soorganizacija takšnega kulturnega dogodka imela tudi poseben pomen za Zavarovalnico Triglav, še posebej se je to čutilo v nagovoru direktorice ga. Janke Planinc, ki je poudarila iskren ponos in veselje, da so lahko v njihovih prostorih, kjer že vrsto let organizirajo razstave prvič pomagali uresničiti sanje gluhemu umetniku in pa predvsem pozitivno energijo, ki veje iz našega kratkega a plodnega sodelovanja ter medsebojnega spoštovanja in vse prijateljske vezi, ki so se spletne v tem kratkem času. Še posebej nas veselijo njene iz srca povedane iskrene besede, da bo naše sodelovanje zagotovo tudi v bodoče obrodilo sadove, nas pa še posebej veseli, da smo z vsem spoštovanjem lahko »partnerji« tako ugledne in vsega spoštovanja vredne organizacije, ki del lastnega kapitala nesebično vrača nazaj v družbeno okolje in da v svojem plemenitem poslanstvu znajo poiskati tudi ljudi s posebnimi potrebami, ki v teh težkih časih še toliko bolj potrebujejo pomoč in razumevanje, predvsem pa občutek spoštovanja do invalidnosti. Tega smo bili na ta slavnostni dan še posebej deležni v polni meri.
Hvala vsem sodelujočim, še posebej koordinatorki organizacije ga. Zinki Zavrl Križaj za čudovito lepo vodenje prireditve in za prijazen – za nas nepozaben dan.

Boris Horvat Tihi

1234

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

Avgust 2020
N P T S Č P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow