Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes2
mod_vvisit_counterVčeraj11
mod_vvisit_counterTa teden26
mod_vvisit_counterTa mesec73
mod_vvisit_counterVsi1149133

Prisotni na spletu

Prisotni 104 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7077348
Domov
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednica piše

Alenka  predsednicaZa menoj je že nekajmesečno obdobje na funkciji predsednice našega društva in občutki so zelo mešani: od veselja in ponosa do razočaranja. Ko sem prevzemala funkcijo, sem si delo predstavljala precej drugače, kot se zadeve odvijajo zdaj. Vedela sem, da me čakajo tako lepi kot težki trenutki, vedela sem tudi, da mi bodo vsi v društvu pomagali po svojih močeh in stali ob strani pri vseh pomembnih odločitvah. Se pa vseeno zgodijo situacije, ko se počutim razočarana in nemočna, predvsem zaradi pomanjkanja kulturnega dialoga. Verjamem, da se da marsikateri problem rešiti s prijaznim in korektnim pogovorom, žal pa spoznavam, da obstajajo sogovorniki, ki popolnoma drugače gledajo na to.
September je bil poln lepih in pozitivnih dogodkov, ki so slehernega med nami preželi s ponosom in spoštovanjem. Gluhota je nevidna invalidnost in zaradi komunikacijskih ovir odmaknjena od javnega življenja – tudi zato je zelo malo oseb z izgubo sluha deležnih pozornosti družbenega okolja, čeprav so med nami pridni in delovni ljudje, vredni vsega spoštovanja. Še posebno veseli in ponosni smo bili, da je podpredsednik našega društva g. Martin Dobnikar dobil priznanje občine Cerklje na Gorenjskem za dolgoletno delo v Svetu tišine, za plodno delo v našem društvu in v svoji matični občini. Slavnostna prireditev ob občinskem prazniku je bila sila odmevna ter je ogromno pripomogla k prepoznavnosti naše invalidnosti in pomembnosti društvenega delovanja. Prav tako so bile medijsko odmevne mnoge druge septembrske prireditve ob mednarodnem dnevu gluhih in zajete so bile vse kategorije invalidnosti ter tudi vse generacije. Velikokrat nas še posebej razveselijo pozitivni odzivi po dogodkih in zanimanje za vse, kar se počne pod okriljem našega društva. Vesela sem, da se v društvu ohranja delovno vzdušje in da kolegij na rednih tedenskih sestankih sproti obravnava vse tekoče probleme in načrte za naprej. Marsikdaj nas preseneti kakšna neljuba situacija, še zlasti tam, kjer bi to najmanj pričakovali. Neprijetno sem bila namreč presenečena, da podpredsedniku našega društva ni bilo dovoljeno, da bi me nadomeščal na seji UO ZDGNS, sama sem bila namreč zadržana, in ker je pred nami pomembno obdobje glede plana FIHO, smo se na kolegiju soglasno dogovorili, da naj bi bil na seji prisoten Martin Dobnikar. Žal mu ni bilo dovoljeno, niti pojasnjeno, zakaj ne sme biti tam. Vsekakor čudno dejanje, ki ga ne odobravajo niti moji kolegi iz preostalih društev, vse to pa kaže, da bo resnično treba pristopiti k prenovi pravilnikov in statuta. V našem društvu so seje odprte in nam kaj takega ne pride na misel. Prav tako, če kdorkoli potrebuje kakršnokoli pomoč, se lahko vedno obrne na strokovno službo ali vodstvo društva, ne glede na delovni čas in ne glede na to, ali je član društva ali ne. Naša vrata so odprta za vse – v našem statutu jasno in nedvoumno piše, da lahko sestankom Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj prisostvujejo tudi drugi, ki želijo biti posredno ali neposredno vezani z našim društvom, vendar nimajo pravice glasovanja in odločanja, lahko pa posredujejo mnenja, pobude in predloge.
Po obstoječem statutu Zveze bi tudi tam morale biti vse seje javne, razen če se že prej določi stopnja tajnosti, zato res ne razumem nespoštljivega ukrepanja do naših funkcionarjev, ki so nenazadnje v preteklosti veliko prispevali v dobrobit našega društva in Zveze.
Nepredstavljivo mi je, da bi vodstvo društva skupaj s strokovno službo zaradi takšnega načina ostajalo brez pomembnih informacij glede financiranja in delovanja v prihodnosti. Vsekakor so to preveč resne zadeve, da bi se počele tako po domače.

Sem pa zato toliko bolj vesela društvenega dogajanja, da društvo deluje na zdravih temeljih, da kolegij po pooblastilu UO spremlja in sproti rešuje vse zadeve, da je članstvo aktivno na vseh področjih, da v naše prostore prihajajo mladi in z njimi nove ideje, da so naši kulturniki zelo delovni, pridno so vadili in uspešno nastopili na gledališkem festivalu, mladi so zelo dejavni na filmskem področju in se pripravljajo na tradicionalni filmski festival gluhih. Športniki še vedno pridno trenirajo, čeprav je glavna športna sezona že mimo, tudi vsa državna prvenstva so že zaključena, čaka nas le še sklepna prireditev, na kateri bomo izbrali športnico in športnika leta. Čestitke našim balinarkam, ki so osvojile zlato kolajno na državnem prvenstvu v Škofji Loki, tudi fantje si zaslužijo vse pohvale za igro, žal pa jim je tokrat zmanjkalo športne sreče.
Veseli me, da se tudi program asistence izvaja s polno paro in v zadovoljstvo številnih uporabnikov, hkrati pa smo deležni tudi vprašanj, kako bo v prihodnje, kajti z novim zakonom prihajajo določene spremembe, zato bomo z zanimanjem pozorno spremljali, kaj vse se bo dogajalo pri realizaciji novega Zakona o osebni asistenci. Pred nami je namreč pomembno obdobje sprejemanja pravilnikov in naša želja je, da komunikacijski dodatek dobijo vsi upravičenci in da bodo poleg tega tudi tisti z zdravstvenimi in starostnimi težavami dobili možnost koriščenja brezplačne asistence. Prav tako pa skupaj s strokovno službo poleg vseh aktualnih zadev intenzivno spremljamo Zakon o dolgotrajni oskrbi, ki je trenutno v javni obravnavi in ki prinaša pomembne spremembe v socialnem varstvu tudi za naše uporabnike.

Glede na to, da je pred vami zadnja letošnja številka glasila, vam želim veselo prednovoletno vzdušje in vse dobro v prazničnih dneh.

Alenka Dobnikar

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow