Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes2
mod_vvisit_counterVčeraj11
mod_vvisit_counterTa teden26
mod_vvisit_counterTa mesec73
mod_vvisit_counterVsi1149133

Prisotni na spletu

Prisotni 77 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7077293
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Začetno usposabljanje v podjetju Lambda 13/12-2010

001Trinajstega decembra se je za pet srečnežev začelo usposabljanje, ki ga izvaja podjetje Racio Social iz Celja. Naše društvo na tem usposabljanje oziroma izdelovanju video vodičev po Ljubljani predstavljam jaz. Zjutraj sva se s tolmačko Martino, katera je tudi administratorka v našem društvu, odpeljali proti Ljubljani. V stavbi, kjer se bodo izvajala predavanja, so se okoli 10.00 ure dopoldan začeli zbirati še ostali člani, kateri so bili na podlagi vprašalnikov izbrani za usposabljanje. Pričakal nas je gospod Boštjan iz podjetja Racio, kateri nas je nato vodil do prostorov, kjer se bo usposabljanje izvajalo. Pozdravila sta nas gospod Stanislav in gospod Milan, oba zaposlena v Lambdi.  Sledil je uvodni govor in načrt, kako bo potekalo celotno usposabljanje. Pokazan nam je bil zemljevid mestne občine Ljubljana ter posamezne točke, na katerih bomo delali in sestavili vodiče za turiste. Nato smo odšli v mesto, kjer smo si ogledali vse točke, katere bomo posneli na video vodnike. Prva točka je bil Napoleonov spomenik. Zanimivost je ta, da so v rimskem času bila tam vrata za vstop v Emono. Videli smo Križanke, kjer se v današnjih časih odvijajo koncerti in letne prireditve. Pot smo nadaljevali do mestnega muzeja Ljubljana, kjer nas je pričakal sam upravnik muzeja in nas popeljal v kletne prostore, kjer je danes postavljena razstava »Emona: mit in resničnost«. Videli smo del odsekane rimske ceste, ki je v času Emone šla skozi tisti del, kjer danes stoji muzej. Shranjenih je tudi veliko arheoloških predmetov iz časa Emone. Prikazana je tudi maketa, kjer je nekoč stala stara Emona, po ogledu muzeja smo se odpravili po še ostalih točkah, ki so na tak ali drugačen način zaznamovale Emono. Čeprav je močno snežilo in bilo zelo hladno, smo z zanimanjem sledili ter prisluhnili pripovedim gospoda Stanislava. Za razumevanje izrečenih besed je poskrbela gospa Martina Košir. Med potjo, ki se je počasi začela iztekati, smo se ustavili in se v enem od ljubljanskih lokalov okrepčali in pogreli ob dobrem čaju. Veseli smo tudi nazdravljali skupinskemu uspešnemu delu. Zaključna točka je bila ponovno v mestnem muzeju, kjer smo si ponovno, počasi, brez vodnika ogledali vse, kar nam je prej vodič na hitro povedal, a nas je žal, prehitro zapustil. Na koncu smo se še zmenili za nadaljnje termine ter kako bo potekalo usposabljanje v studiu in na terenu. Nato smo se poslovili in razšli, vsak po svoji poti skozi dan, ki se je prevesil že v popoldan. Zanimivo bo to delo, z velikim veseljem se bom učila in naučila vsega, kar mi bo ponujenega.

Petra Čanak

002

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow