Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj5
mod_vvisit_counterTa teden12
mod_vvisit_counterTa mesec59
mod_vvisit_counterVsi1149119

Prisotni na spletu

Prisotni 176 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7077114
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Mesec oblikovanja

IMG_0128V avli Slovenijalesa na ljubljanskem Gospodarskem razstavišču se je v mesecu oktobru zaključil enomesečni odmevni festival slovenskega oblikovanja na področju arhitekture, interjerja, mode, avtomobilizma, elektronike, telekomunikacije, prostega časa, doma, pohištva, industrije, medicine, zdravja, športa in v inovativni oblikovalski okuševalnici. Z uvedbo inovativnega pristopa so avtorji želeli javnosti pokazati nove dizajne in pristope k slovenski gostinski kulinarični ponudbi. V izredno močni vseslovenski konkurenci je sodelovala tudi znana gorenjska gostilna Krištof iz Predoselj pri Kranju pod budnim očesom lastnikov Tomaža in Krištofa Bolke. Kulinaričnim in gurmanskim poznavalcem je gostilna Krištof že dolgo poznana po izredno pestrem, ekološkem in bio pristopu pri sestavi jedilnih listov in ponudbe. Orientirani so v moderne kulinarične ideje, ki slonijo na prepletanju slovenske tradicije in svetovnih gurmanskih novosti v kombinaciji s širokim izborom slovenskih vin. Njihovo gostinstvo je pogojeno s 700 letno tradicijo po očetovi strani in 240 letno po mamini strani kar jih danes kot družino obvezuje, da nadaljujejo tradicijo in z vedno novimi idejami naslednikom gradijo pot v prihodnost. V njihovi gostilni so gostili številne visoke goste iz sveta slovenske, evropske in svetovne politike, gospodarstva in aristokracije, kakor tudi priznane umetnike iz kulturne srenje. In v tako prestižni družbi oblikovalcev in številnih obiskovalcev iz visoke družbe smo se na prijazno povabilo lastnikov gostilne Krištof znašli tudi člani Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj. Pred strokovno komisijo je ekipa gorenjske gostilne poleg kulinarične ponudbe predstavila tudi inovativni jedilni list v video obliki, ki je povsem dostopen in razumljiv tudi ljudem s posebnimi potrebami oziroma senzornim invalidom. Gluhim in naglušnim je dostopen z video prikazom in podnapisi, slepim in slabovidnim, ki so ravno na ta dan praznovali Mednarodni dan pa v Braillovi pisavi, kar je vzbudilo še posebno zanimanje obiskovalcev. Jedilni list je resnično narejen kvalitetno, zanimivo, prijazno, dostopno in razumljivo vsem gostom tudi v različnih svetovnih jezikih.  Po končanem obisku strokovne komisije smo seveda nestrpno pričakovali razglasitev rezultatov. V prepolni dvorani so se naši prijazni gostitelji iz gostilne Krištof in lanskoletni zmagovalci ponovno znašli na zmagovalnem odru, kar je seveda tudi nas navdalo s ponosom, da smo lahko sodelovali pri njihovem inovativnem projektu. Za konec naj kot zanimivost omenimo le še to, da je do sodelovanja med priznano gorenjsko gostilno in našim društvom prišlo tudi po zaslugi naše spletne strani, ki iz dneva v dan postaja vedno bolj obiskana, tudi po zaslugi takšnih in podobnih aktivnosti našega društva na Gorenjskem, ki pripomorejo k prepoznavnosti gluhote. Glede na pestrost društvenih dogodkov v zadnjih dneh bi lahko zapisali, da pravzaprav naš moto postaja "Koderkod, AURIS povsod".

Boris Horvat Tihi

IMG_0130IMG_0133IMG_0145IMG_0148IMG_0151IMG_0154IMG_0157IMG_0170IMG_0176IMG_0188

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow