Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj5
mod_vvisit_counterTa teden12
mod_vvisit_counterTa mesec59
mod_vvisit_counterVsi1149119

Prisotni na spletu

Prisotni 99 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7076986
Sporočilo
  • Obvestilo o uporabi piškotkov

    Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Kuharska delavnica v našem društvu

IMG 6346V našem društvu na projektu Prehod, ki spodbuja in pomaga mladim študentom, šolarjem … s posebnimi potrebami pri učenju, iskanju zaposlitve, motivaciji, je zaposlena gospa Urška Cimperšek. Ob prvem srečanju se nas je zbralo kar nekaj in skupaj smo preživeli prijeten čas; pri spoznavanju, navezovanju stikov se je porodila tudi želja po skupnih dejavnostih. Ideja je padla, kaj kmalu se je tudi uresničila.

Marca je v društvo prišel gospod Matej, predvsem z namenom, da bi nas mlade nekoliko zaposlil, nas združil in še naučil kakšno novo stvar. Gospod Matej je kuhar v Kraljevski klubski hiši na golf igrišču pri Bledu. Poleg natrpanega dela v službi si je vzel tudi čas za nas enkrat na teden. Po predstavitvi in po razložitvi kaj in kako, predvsem pa kdaj, bodo potekale delavnice, smo se veselo odpravili na delo. Na začetku, pri prvih urah, je bilo nekoliko težko, ali vsaj nerodno, saj nismo kar takoj našli skupnega jezika, a kaj kmalu smo ugotovili, da se lahko naučimo, prilagodimo in se imamo fajn. Delavnice so potekale ob ponedeljkih, za vsako je gospod Matej skrbno pripravil recepte, po katerih smo nato tudi delali. Naučil nas je osnov rezanja, osnov oziroma pravil, ki se je jih treba držati v kuhinji. Razdelili smo se po skupinah in začeli delati. Ker se je gospod Matej z gluhimi srečal prvič, nam je s tolmačenjem nerazumljivih stvari pomagala Urška, nekaj tudi Jerica, a ker smo kar nekaj tednov preživeli skupaj, kar kmalu nismo več potrebovali prav velike pomoči pri razumevanju, saj se je tudi Glavni kuhar in naš učitelj naučil nekaj kretenj, s katerimi smo si pomagali. Občutki, vtisi in spomini na delavnico, na skupna druženja, skupinsko delo … so prečudoviti. Skupaj smo se naučili sodelovanja, razumevanja in pomoči. Kljub mladosti so fantje, ki so delavnico obiskovali z nama, pokazali resnost, odgovornost, predvsem pa veselje, pomagali smo eden drugemu in navezali trdne vezi. Na koncu delavnic, ki so potekale pet ponedeljkov zaporedoma, se je počasi iztekalo, v tem času smo postali dobri prijatelji. Za nagrado nas je gospa Urška s sodelavci iz Racia Social peljala v Italijo, točneje v mesto Scandiano na festival KYTE, kjer smo s ponosom predstavili in pokazali svoje znanje, za katero je zaslužen tudi gospod Matej.

Radi bi se zahvalili gospe Zlati, ki nam je pomagala pri prevajanju, pri odobritvi delavnice, Jerici, da je našla in nam pripeljala tako super kuharja, Urši in sodelavcem iz Racia Social za možnost, da smo se naučili nekaj novega, gospodu Mateju za ves vložen trud v nas, za delitev svojega znanja in veščin, za njegovo dobro voljo, na koncu pa seveda tudi vsem fantom, ki so bili z nama, super ste in upam, da bomo še sodelovali.

Midve si želiva čim več takih delavnic in druženj, upam, da tudi vi.

Mirsada in Petra

018025031039054IMG 6331IMG 6345IMG 6591IMG 6596IMG 6629IMG 6923IMG 6931

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow