Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj5
mod_vvisit_counterTa teden12
mod_vvisit_counterTa mesec59
mod_vvisit_counterVsi1149119

Prisotni na spletu

Prisotni 157 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7077081
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Intervju z Mirsado Ibradžič

Razno 022

Tokratna intervjujana oseba bo Mirsada. Naj povem kot prvo, da je Mirsada v društvu zaposlena preko javnih del. Pri nas je zaposlena dobro leto in že od vsega začetka je tako članom, kot tudi zaposlenim prirasla k srcu, saj s svojo dobroto, delom in dobro voljo razveseljuje in vedri vse okoli sebe.

Pozdravljena, Na začetku bi te prosila, da nam poveš nekaj o sebi, od kod prihajaš? Kako si odraščala?

Pozdravljena, Rodila sem se slišeča, vendar sem zaradi bolezni (vročina) pri dveh letih starosti izgubila sluh. Pri treh letih sem dobila mlajšo sestro s katero sva se in se še dobro razumeva. Sestra se je naučila tudi nekaj kretenj in enoročne abecede. Zaradi moje gluhote, sem se pri starših počutila odrinjeno, saj niso znali komunicirati z menoj.

Kot gluha oseba si verjetno obiskovala zavod za gluhe in naglušne v Ljubljani?  Kdaj si ga pravzaprav začela obiskovati? V predšolski dobi (vrtec) ali si ga začela obiskovati šele v začetku osnovne šole?

Kako si preživela vsa leta šolanja v zavodu? Ti je morda iz časa šolanja v zavodu ostal kak lep spomin? Se je zgodilo kaj, kar te v spominu na preteklost še posebej veže na šolska leta? Kje si bivala v času šolanja, doma pri starših, ali si kot veliko otrok ki so oddaljeni od Ljubljane bivala v domu Frana Grma, ki je združen s šolo.

Šolala sem se v Zavodu za gluhe in naglušne v Ljubljani. Obiskovati sem ga začela že v predšolski dobi. V času šolanja sem bivala v domu Frana Grma, ki je v sklopu s šolo. V domu smo imeli izlete, piknike…., včasih pa smo se gojenci doma zabavali na domskem igrišču. Igrali smo nogomet, se lovili, skrivali, se gugali in še bi lahko naštevala.

V spominu mi je najbolj ostala prva otroška zaljubljenost. Preprosto zgodilo se je in bilo nama je lepo. Tega se rada spomnim še danes.

Po končani osnovni šoli si šolanje nadaljevala (srednja šola) Za katero smer poklica si se odločila? Kakšna je bila v tistem času možnost izbire ( koliko je bilo na razpolago) smeri? Bi si morda želela, če bi bila večja možnost izbire poklicev izbrala kateri drugi poklic. Imaš ali si imela drugačno željo glede poklica?

V osmem razredu smo pisali test (mala matura) takrat smo  se tudi odločali za poklice, oziroma tiste skope smeri, ki jih je imel Zavod takrat na razpolago.  Želela sem si postati frizerka, a ker te izbire ni bilo sem se vpisala za šiviljo.

Takrat so bili v zavodu na razpolago je tekstilstvo, grafičarstvo, lesarstvo in kovinarstvo.

Po končani srednji šoli sem opravila izpit nato pa smo skupaj s preostalimi sošolci odšli na maturantski izlet v Španijo. Tako se je moje šolanje v zavodu končalo.

Tvoje veliko veselje je ples. Kdo  te je navdušil za  ples in kdaj si pravzaprav začela plesati? Si obiskovala tečaje? Si morda hodila v plesno šolo?

Res je, moje veliko veselje je ples.za ples sem se navdušila že v vrtcu. Večkrat sem na televiziji videla plesalce in jih posnemala, navdih mi je dala tudi učiteljica ritmične vzgoje. Skupaj s hčerko takratne ravnateljice sem obiskovala plesno šolo Bolero.

Plešem veliko zvrsti plesov, med njimi so tudi ča-ča, valček, kan-kan, lambada ….itd Večkrat sem nastopala na šolskih proslavah, bila sem tudi na televiziji v takratnih prazničnih oddajah Zgodbe iz školjke. Zelo vesela pa sem bila, ko sem tudi v lanskem letu na mednarodnem dnevu pokazala svoje znanje v plesu. Bilo je zelo lepo in hvaležna sem Ladi Lištvanovi za odlično pripravo kulturnega programa, ter našemu društvu AURIS za prečudovito organizacijo, ter za možnost, ki so mi jo dali.

Ko sem sama obiskovala zavod, je obstajala umetniško- gledališka skupina Metulji, kasneje tudi Taka Tuka. Je bila v domu že prej kakšna gledališko-umetniška skupina in ali si sama sodelovala v njej?

Ne, ne, takrat ni bilo nobene gledališko umetniške skupine, otroci smo se takrat zabavali drugače.

Kaj pa si počela po končanem šolanju? Si se zaposlila? Ali je služba v našem društvu tvoja prva?

Služba v društvu je moja tretja.  Po končani šoli sem se zaposlila v tekstilnem podjetju in tam ostala pet let, nato še v drugi tovarni pet let, na koncu sem prišla sem.

Kdaj si začela obiskovati naše društvo? Če se ozremo  na eno od sten društva je videti, da si tudi športnica. S katerim športom si se oziroma se še ukvarjaš? Ali redno hodiš na športna srečanja?

Z društvom AURIS sem se srečala že precej zgodaj, vendar zaradi šolanja v ljubljanskem Zavodu le tega nisem mogla obiskovati.  Po končanem šolanju sem društvo začela bolj pogosto obiskovati.  Res je tudi s športom se ukvarjam. Najbolj sem bila navdušena nad nogometom (bila sem vratar) in odbojko, a ker je nogomet poniknil sem ga zamenjala z orientacijskim tekom, odbojka pa mi je ostala še naprej.

Lansko leto si začela delati v našem društvu?  Kako si se počutila, ko si prišla prvi dan na delo? Kako se počutiš med zaposlenimi? Kakšna je pravzaprav tvoja zaposlitev v društvu?

Zaradi nosečnosti in porodniškega staža bivše delavke sem v društvo prišla, da bi jo nadomestila. S službo sem zelo zadovoljna saj imamo s sodelavci zelo lep odnos, dobro se razumemo pomagamo si in se podpiramo. Prvi dan službe, sem se počutila odlično, že takoj je prevladoval sproščen odprt odnos, to pa je pripomoglo k boljšemu počutju.

Čutila sem, da so me lepo sprejeli medse in nadvse hvaležna sem, da lahko tu delam. Moje delo v društvu je družabništvo in spremljanje. Pomagam starejšim skrbim za red in čistočo v društvu in v njegovi okolici.

Naši člani so te sprejeli zelo lepo, imajo te zelo radi, saj si ustrežljiva in vedra ženska. Kako pa se ti počutiš med njimi?

Naši člani so zelo prijazni. Prav vse imam rada. Rada delam med ljudmi, ki so mi podobni, vzdušje med njimi je prijetno. Pridejo tudi malo slabši dnevi, ko smo »nataknjeni« tako eni kot drugi, a minejo. Rada skrbim za člane, da jim v času druženja nič ne manjka in da jim je prijetno.

Večkrat  s sekretarko gospo Zlato, ter s predsednikom gospodom Borisom obiskuješ vrtce in šole po gorenjskem in skupaj predstavljate gluhoto oziroma naglušnost. Kakšni so občutki med otroci v vrtcih in šolah ko stopiš pred polen razred oziroma v določen prostor ko vsi z otroško radovednostjo poslušajo predstavitev gluhote sprašujejo vse mogoče in se morda želijo naučiti kakšno malenkost od tebe?

Drži. Skupaj z gospo Zlato in z gospodom Borisom obiskujem vrtce in osnovne šole in skupaj predstavljamo gluhoto. Občutki so lepi, saj so otroci prijazni in radovedni. Z veseljem se učijo. Z gospo Zlato jim  pokaževa enoročno abecedo, kakšno osnovno kretnjo. Ker me otroci sprašujejo vse sorte, jim povem tudi svojo življenjsko zgodbo.

Kakšna je tvoja želja za prihodnost, kako se vidiš čez leta?

Moja želja je, da bi ostala zaposlena v društvu, druge službe si ne želim. Tako daleč naprej ne gledam. Živim sedaj in trudim se, da mi je lepo. Prihodnost bo prinesla svoje in takrat se bom spet trudila, da mi bo lepo.

Imaš morda kakšno določeno motivacijo, morda rek….., ki te poganja naprej, te vedri?

Naprej me poganjajo dobri, nasmejani, pozitivni ljudje. Pozitivna energija iz okolice

Bi za konec našim bralcem želela kaj sporočiti?

Bodite predvsem to, kar ste. Ostanite vedri in zdravi. Z vami mi je vedno lepo.

Hvala za tvoj čas, želim ti vse lepo, sedaj in v bodoče.

Hvala enako, vse lepo tudi tebi.

Petra Čanak

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow