Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj5
mod_vvisit_counterTa teden12
mod_vvisit_counterTa mesec59
mod_vvisit_counterVsi1149119

Prisotni na spletu

Prisotni 25 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7076866
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Hobi naših članov - gospa Milena Roblek

Dobrote gospe RoblekTokrat je na vrsti predstavitev več hobijev naše Milene. Gospa Milena zelo rada peče in večkrat tudi prinese v društvo svoje sladke dobrote, ki jih razdeli na družabnih srečanjih, s čimer nas prav prijetno preseneti ter poteši naše želodčke in oči.

Odraščala je v številčni družini z devetimi otroki in je kot predzadnja po vrsti prijokala na svet. Kot otrok je že pri šestih letih začela opazovati mamo pri peki in izdelavi piškotov, potice, pri valjanju testa ter se z opazovanjem počasi učila in vedno bolj navduševala za to delo. Edina med številnimi sestrami ohranja izročilo svoje mame, saj se nobena ni navdušila nad peko.

Pri 16 letih se je že lotila svoje samostojne peke. Receptov nima, vse, česar se loti, pride spontano iz njene glave, iz spomina, po občutku za sestavine in po pokušanju. Vedno se loti tudi česa novega in se ji vse odlično posreči. Skratka idej za peko ji nikoli ne zmanjka. V času, ko sem jo obiskala, me je prijetno presenetila z orehovimi rogljički, flancati, pehtranovo potico ter domačim pšenično-rženim polnozrnatim kruhom.

Kruh redno peče, odkar je v upokojena. V tem času ga ni niti enkrat kupila. Vsi v družini obožujejo njene sladke dobrote. Za pusta speče krofe in flancate ter jih veselo razdaja med svoje najdražje. Najbolje ji uspevajo različni biskviti s sadjem, piškoti, rogljički. Peče dvakrat na mesec in ob posebnih priložnostih, kot so rojstni dnevi, prazniki, obletnice ...

Poleg peke zelo rada vrtnari in se pohvali s svojimi bogati pridelki, o čemer pričajo fotografije.

Zadnjih sedem let pa se ukvarja z dodatnim hobijem. Na pobudo gospoda Mavrija se je lotila balinanja; to je igra s kroglami, ki je zelo popularna v Franciji in Italiji. Ker jo je ta šport takoj navdušil, se je sprva dve leti samo učila in izboljševala svojo tehniko. Zdaj ima pri metu krogle in pri natančnem izbijanju mirno roko. Zato se je kot tekmovalka našega društva udeležila državnega prvenstva, ki je bilo leta 2011 v Krškem, na katerem je v mešani ekipi osvojila 3. mesto. Spet je svoj uspeh dosegla na državnem prvenstvu v Kranju leta 2013, kjer je z žensko ekipo osvojila 3. mesto za naše društvo. Aprila začne z rednimi treningi, s katerimi se bo pospešeno pripravljala na tekmo in izboljšala svojo tehniko. Pravi, da se veseli in komaj čaka, da začne. Poizkusila je tudi z bovlingom, a ji ni ustrezal.

Gospe Mileni želim obilo sladkih dobrot in odličnih športnih uspehov.

Alenka Dobnikar

V hiši gospe Roblek se vedno najde, kaj sladkega.Že dišiPustne dobrotePeka je strast gospe Roblek.Je tudi odlična športnica.Je lastnica že številnih medalj in pokalov.Tudi vrtnarjenje ji ni tuje.Vrtne dobrote

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow