Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj5
mod_vvisit_counterTa teden12
mod_vvisit_counterTa mesec59
mod_vvisit_counterVsi1149119

Prisotni na spletu

Prisotni 11 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7076844
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednica piše

Alenka  predsednicaPrednovoletno praznično obdobje je tudi čas, ko se ozremo na preteklo leto in naredimo analizo opravljenega dela. Uradna poročila so velikokrat napisana, kakor nam narekujejo pravila in direktive vseh naših financerjev; v vseh teh poročilih, ki smo jim jih po protokolu dolžni posredovati, ne more biti zajeto vse tisto, kar se dejansko dogaja na področju društvenega delovanja. So dogodki in občutki, ki ostanejo samo nam ter so predvsem nepozabno zapisani v spominu in analih društvene zgodovine. Marsikaj nezapisanega nam daje še več nove energije in volje za prihajajoče leto 2018.
Prednovoletno srečanje sovpada z rojstnim dnem našega društva, ki ga praznujemo 12. decembra in z zamikom enega dneva sovpada tudi z mojim osebnim praznikom, je najlepši pokazatelj vsega, kar se dogaja pod našo društveno streho. Za še toliko večje zadovoljstvo celotnega kolektiva so zaslužne številne pohvale, osebne, uradne ali neuradne ali pa na strani facebook našega društva, kjer dežujejo čestitke naših dejavnih članov, pa tudi tistih, ki niso več naši člani, pa nas še vedno pozorno spremljajo. Hvala vsem, ki nas pohvalite iz srca.
Da je društveno vzdušje tako pozitivno, zagotovo ni zasluga samo vodstva društvenega kolektiva, ampak tudi vseh članic in članov društva, ki skrbno negujejo medsebojno spoštovanje, ne glede na okvaro sluha in ne glede na generacijsko pripadnost. Lepo je na številnih skupnih dogodkih pogledati, da sploh ni pomembno, kdo je gluh ali naglušen, kdo je mlad ali malo manj mlad in kdo je malce starejši, nihče od vseh teh po nepotrebnem ne troši energije za medsebojna nagajanja in prepire, ampak rajši plodno sodelujemo na vseh področjih, kjerkoli se pokaže prilika. Lep dokaz je nedvomno filmski festival gluhih in realizacija filma našega društva, pri katerem so sodelovali stari in mladi člani. Igrali so spontano, z veseljem in vsa čast našim mladim gluhim in naglušnim ustvarjalcem, da so znali premostiti te medgeneracijske ovire tudi med snemanjem, pri katerem nikoli ni bilo zaznati nejevolje ali jeze, vsak kader je bil posnet z veseljem in nobena ponovitev ni bila težava. Podobno vzdušje je bilo tudi pri nastajanju gledališke igre, ki smo jo uspešno predstavili na gledališkem festivalu ter tudi ob prihodu Božička našim najmlajšim in njihovim spremljevalcem, ki so še posebej pohvalili nastop naših kulturnih ustvarjalcev. Veselje otrok nad bogatimi darili je pa žarelo v njihovih očeh in povsem verjamem njihovim obljubam, da naslednje leto zagotovo spet pridejo. Pa tudi starši so bili zadovoljni in vesela sem tudi njihovih obljub, da je udeležba njihovih najmlajših zagotovljena.
In kot sem že omenila, je bil vrhunec leta 2017 zagotovo prednovoletno srečanje v brunarici Štern na Kokrici pri Kranju, ki so se ga udeležili naši številni člani, gluhi, naglušni, gluhoslepi, osebe s polževim vsadkom, zaposleni, slišeči, prostovoljke in prostovoljci, spremljevalke in spremljevalci, asistentke in asistenti, uporabniki njihovih storitev – vsi, ki so kakorkoli vpeti v delovanje društva; res je bilo veselje pogledati skupno razigranost, veselje in dobro voljo v sožitju in zabavnem vzdušju. Enkratno in neponovljivo, lepo je biti predsednica takšnega kolektiva in moja prednovoletna želja je samo ena, da to medgeneracijsko vzdušje in spoštovanje skrbno negujemo tudi v prihodnje.
Veliko osebnih zgodb se je prepletlo tudi to leto, o čemer pričajo številne praznične voščilnice akterjev, s katerimi smo spletli vezi sodelovanja, županov in občinskih odločevalcev, zavodov na lokalni in državni ravni, s katerimi plodno sodelujemo, s posamezniki in poslanci v državnem zboru, ki se trudijo za naš boljši jutri, s koncesionarji in izvajalci, ki se trudijo po svojih močeh in v okviru lastnih zmožnosti in pristojnosti. Še in še bi lahko naštevala, pa se bojim, da bi zmanjkalo prostora.
Hvala vsem, ki nam želite dobro in tako tudi delujete.
V imenu celotnega kolektiva in uredniškega odbora vsem želim v prazničnih dneh vse dobro v družinskem krogu, kjerkoli že boste, predvsem pa zdravja, sreče in iskrenega prijateljstva.
SREČNO 2018

Alenka Dobnikar

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow