O kulturi društva
Kulturna dejavnost v društvu AURIS je dobro razvita. V okviru društva delujejo gledališka skupina, ki je že večkrat nastopila, med drugim tudi na Mednarodnem dnevu gluhih leta 2002 v Kranju v Prešernovem gledališču s samostojno gledališko predstavo. Večkrat so sodelovali na Ani Desetnici v Ljubljani in ob različnih kulturnih prireditvah v okviru društva AURIS in tudi širše.
Rokodelska sekcija je s svojimi izdelki sodelovala tako na novoletnem sejmu v Kranju, kot tudi na Šuštarski nedelji v Tržiču in na različnih etnoloških prireditvah na Gorenjskem. S svojim izdelkom so kandidirali tudi za Gorenjski prepoznavni spominek in večkrat kandidirali tudi za občinske spominke. Dosegli so dobre rezultate na natečajih, nekajkrat zasedli odlično 3. mesto.
Sekcija ročnih del je prav tako že večkrat sodelovala s svojimi izdelki na kulturnih prireditvah, kjer so poželi kar nekaj priznanj. Eno izmed njih je tudi 3. mesto za najlepšo okrašeno novoletno jelko v Tržiču.
Likovna delavnica: gluhi ustvarjalci so s svojimi slikami sodelovali na več razstavah. Prispevali so sliko za humanitarno internetno dražbo, katere izkupiček je bil namenjen Unicef-u. Prav tako so darovali tri likovna dela za dražbo – zbiranja sredstev za kočo na Zelenici, ki je bila organizirana na pobudo likovne sekcije Auris Kranj. Zbranih je bilo skoraj 8.000 EUR. Likovniki so sodelovali tudi na številnih razstavah na Gorenjskem.
Prav tako se v društvu AURIS trudimo približati kulturne dogodke, ki so organizirani za slišeče, gluhim. Tako smo prvič v zgodovini sveta gluhih pretolmačili za gluhe koncert Jana Plestenjaka. Gluhi so imeli prvič priložnost spoznati vsebine pesmi. Prevajali smo jim gledališke predstave in monodrame ter jim na tak način približali gledališče.
Vse kulturne dogodke smo predstavili tudi v oddaji za gluhe in naglušne Prisluhnimo tišini, ki se predvaja vsako drugo nedeljo na 1. programu TV Slovenija.
Gledališki festival gluhih → |
---|
Naslednja > |
---|