Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes2
mod_vvisit_counterVčeraj11
mod_vvisit_counterTa teden26
mod_vvisit_counterTa mesec73
mod_vvisit_counterVsi1149133

Prisotni na spletu

Prisotni 105 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7077350
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Obisk osnovne šole Valentina Vodnika

Nia solaOzaveščanje javnosti o gluhoti in naglušnosti postaja vedno bolj redna in prepoznavna dejavnost Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj. Tokratnega povabila za predstavitev gluhote in naglušnosti smo bili deležni iz Osnovne šole Valentina Vodnika v Ljubljani. Obiska četrtošolcev se je udeležila naša standardna ekipa, ki se je že dodobra uigrala na dosedanjih predstavitvah v osnovnih šolah in vrtcih na Gorenjskem in tudi v ljubljanskem okolišu.

Še zlasti nas je razveselila prijazna dobrodošlica in pozitivna energija med dopoldanskim obiskom. Za razliko od prejšnjih obiskov smo tokrat zaznali neko posebno spoštljivo sproščenost med otroci in učiteljicami, ki očitno zelo pozitivno in učinkovito deluje na učni proces. Že pri vhodu nas je pričakala ga. Vida Kraljič Kržič s pristno, prijazno in vljudno domačo besedo, ki smo jo v teh hiperaktivnih časih vse premalokrat deležni. Dobrodošlice in lepe besede ob prihodu je človek vedno vesel. Na kratko nam je razložila, da je učiteljica 4. c razreda, da se bodo predstavitve udeležili vsi četrtošolci v dveh sklopih, naj se ne oziramo na omejen čas ter mirne duše povemo, kar smo se namenili povedati. In res, na šoli ne uporabljajo šolskega zvonca, niti v razredih nimajo stenskih ur. Očitno je pri njih učna snov na prvem mestu in verjetno je tudi zato naša predstavitev minila precej hitreje kot običajno, saj se še zavedali nismo, kako hitro je brez nenehnega pogledovanja na stensko uro minila ena ura. Sekretarka našega društva Zlata Crljenko, ki je vodila predstavitev, je učenkam in učencem na preprost in razumljiv način razložila, kaj je gluhota, kaj je naglušnost, kako se je treba sporazumevati z gluhimi in naglušnimi, kako si lahko medsebojno pomagamo pri sporazumevanju in še in še ... Pri predstavitvi gluhote je sodelovala naša članica in prostovoljka v društvu Mirsada, ki z izjemnim veseljem sodeluje pri naših predavanjih, pri medsedbojnem sporazumevanju je ves čas pomagala sodelavka Urša, moja malenkost pa je predstavila težave naglušnih od osnovnih učnih dni do danes. Kot zanimivost naj omenim, da so otroci kaj hitro uganili, zakaj me prijatelji kličejo Tihi. Obenem pa smo predstavili tudi naš mednarodni projekt Znakovna knjižnica, ki je nastal v sodelovanju z našim partnerjem Racio, d. o. o., iz Celja, v okviru katerega smo posneli slovenske knjižne uspešnice v znakovnem jeziku. Tokrat smo predstavili otroško knjigo Zakaj? svetovno znane slovenske pisateljice Lile Prapp, kjer kot animatorka nastopa tudi Nia Cimperšek, učenka 4. c razreda osnovne šole Valentina Vodnika. Med izvajanjem predstavitve nas je še posebno presenetil obisk v okviru Mednarodnega projekta, v katerem sodeluje osnovna šola Valentina Vodnika. Vključeni so namreč v projekt The Neverending Story, in tokrat so gostili 16 učenk in učencev različnih starosti ter štiri učiteljice in ravnatelja iz partnerske šole Zakladna škola Štefana Šmalika iz Tvrdošina na Slovaškem. Na kratko smo se predstavili tudi njim, seveda najprej s prevodom iz slovenščine v angleščino in nato še v slovaški jezik. Ker na osnovni šoli Valentina Vodnika veliko pozornost posvečajo dopolnilnim dejavnostim, med katerimi so sodobni plesi, so nam učenci pokazali nekaj plesnih točk (shuffle) in povabili Mirsado, da jo naučijo nekaj novih plesnih korakov. Ker je Mirsada kljub gluhoti oboževalka plesa, se jim je seveda z veseljem pridružila in se kaj hitro vklopila v njihov nastop.

Po koncu predstavitev so nas prijetno presenetili še z izvirnimi darili, ki jih je učiteljica Vida Kraljič Kržič izdelala skupaj z učenkami in učenci na učnih delavnicah. Pa s tem še ni bilo konec presenečenj. Ob ogledu in občudovanju daril je beseda dala besedo in prijazna gostiteljica Vida nas je povabila na delavnico izdelovanja iz gline, ki se je bomo udeležili z našimi članicami in člani še to šolsko leto. Ker pa je bilo v našem predavanju omenjeno tudi naše društveno delovanje z gluho-slepimi osebami, smo se kaj hitro dogovorili za posebno predstavitev gluho-slepote, kjer bo sodeloval član našega društva Jože Tekavčič, ki se kljub popolni izgubi vida in sluha še vedno po spominu ukvarja z mizarstvom in ročno ustvarjalnostjo. Povabilom se bomo z veseljem odzvali nenazadnje tudi zato, ker je Osnovna šola Valentina Vodnika v Ljubljani še en lep primer modrega slovenskega pregovora, da lepa beseda lepo mesto najde.

Boris Horvat Tihi

AURIS Kranj

Nia sola (1)Nia sola (2)Nia sola (3)Nia sola (4)Nia sola (5)Nia sola (7)Nia sola (9)Nia sola (11)Nia sola (12)Nia sola (13)Nia sola (14)Nia sola (15)Nia sola (16)Nia sola (17)Nia sola (18)Nia sola (19)

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow