Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes2
mod_vvisit_counterVčeraj11
mod_vvisit_counterTa teden26
mod_vvisit_counterTa mesec73
mod_vvisit_counterVsi1149133

Prisotni na spletu

Prisotni 49 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7077237
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Povabili so nas v Mladinski center Tržič 2010

003Med številnimi povabili, ki smo jih deležni v zadnjem času nas je prijetno presenetilo povabilo direktorice Centra za socialno delo Tržič ga. Ljupke Cahunek, ki je sicer naša dobra znanka iz programa NOVE KORENINE, v katerem je bilo zelo aktivno tudi naše društvo. V programu, ki ga je takrat sofinancirala fundacija Vincenca Drakslerja so bila vključena številna, raznovrstna društva ter nevladne organizacije in takrat smo si izmenjali številna mnenja o programih društev.

Očitno se naša dejavnost spremlja še naprej, tudi z obilno pomočjo spletne strani Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj, ki smo jo pred leti na novo postavili v okviru projekta Ministrstva za Kulturo Republike Slovenije. Na njej predstavljamo številne dejavnosti društva, med njimi tudi zelo dejavno rokodelsko sekcijo, v kateri so vključeni številni gluhi in naglušni ustvarjalci. Med njimi je tudi član društva, težko naglušni Jože Horvat iz Tržiča, ki je že dobro leto stanovalec Doma starostnikov Petra Uzarja, s katerim pa tudi zelo dobro sodeluje naše društvo, saj smo imeli tam tudi razstavo naše rokodelske sekcije. Jože Horvat namreč še vedno neguje starodavno ljudsko umetnost, ki se imenuje pletarstvo in je še eden redkih ljudskih tržiških umetnikov, ki ustvarjajo različne umetnine s pletenjem vrbovih šib, viter ali z lubjem. Plete košare, ptičje hiške, različne ograje in podobno. In ravno to je bil osnovni razlog povabila. V tržiškem centru za socilno delo deluje namreč tudi mladinski center v katerega so vključeni številni mladostniki, ki v času poletnih počitnic aktivno preživljajo dneve. Voditeljice jih med drugim želijo seznaniti tudi s številnimi ročnimi spretnostmi in ena od njih je tudi pletarstvo. Jože jim je z veseljem pokazal osnovne korake do nastanka košare in že po prvih nasvetih so se otroci lotili pletenja. Veselje v otroških očeh nad končnim izdelkom, ki so ga z malce truda naredili z lastnimi rokami pove vse, kakor tudi veselje direktorice in mentoric mladinskega centra. Vse to je botrovalo k dogovoru o nadaljnem sodelovanju in v prvi naslednji učni uri bo Jože popeljal otroke v gozd, kjer jim bo na praktični način razložil in pokazal kakšne veje, kakšno lubje in kateri les je najprimernejši za pletenje. Vsekakor je to lep primer medruštvenega sodelovanja, pa tudi medgeneracijskega, nenazadnje se s takšnim sodelovanjem slovenska ljudska umetnost tudi prenaša iz roda v rod in se vsaj za generacijo ali dve izogne izumrtju in pozabi.

 

Boris Horvat

001002

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow