Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj5
mod_vvisit_counterTa teden12
mod_vvisit_counterTa mesec59
mod_vvisit_counterVsi1149119

Prisotni na spletu

Prisotni 10 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7076842
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Sprehod za vse – delavnica mednarodnega projekta CLEAR

Petra pripoveduje o težavah s katerimi se srečujeDa je naše Društvo AURIS prepoznavno po Kranju in širši Gorenjski, priča dokaz, da prejemamo v pisarno društva številna vabila k sodelovanju in predstavitvi. Tokratno vabilo je bilo k sodelovanju pri mednarodnem projektu CLEAR – Culturalvaluesand Leisure Environments Accessible Roundly forall (Dostopnost do kulturne dediščine in prostočasnih okolij za vse). To je mednarodni projekt, sofinanciran iz sklada Evropskega teritorialnega sodelovanja – Jugovzhodna Evropa in vključuje trinajst partnerjev iz šestih evropskih držav. Kot sem že omenila, v društvo prihaja veliko vabil, in ne malokrat se zgodi, da se v enem dnevu dogaja več stvari in smo vabljeni na več različnih koncev, a ker je naš mali prijetni kolektiv zelo dobro organiziran, smo se kaj hitro dogovorili in se porazdelili tako, da je bilo prav.

Padla je odločitev in Sprehoda za vse po znamenitostih Kranja sva se udeležili midve z Uršo, da pa bi jaz razumela vsebino celotnega sprehoda, sva s seboj povabili tudi gospo Nino Apollonio. Naše srečanje se je začelo pri Starem Mayrju, kjer je bilo spoznavanje s kratko predstavitvijo sprehoda oziroma poti, kjer bomo hodili. Prva točka je bila pri Kranjski hiši oziroma Turističnoinformacijskem centru, kjer so se zvrstili uvodni, pozdravni govori in predstavitev projekta CLEAR. Prav tu se je začela najina predstavitev, ki je temeljila na predstavitvi gluhote na splošno, komunikacijskih ovir in izkušenj. Z začetno mero treme je najina predstavitev stekla in se iztekla odlično. Pot smo nadaljevali proti Prešernovem muzeju, kjer smo se srečali s slepoto in slabovidnostjo, z ovirami in težavami, z izkušnjami gospoda Sandija, ki je kljub slepoti izvrsten športnik, in gospodične Sanje, ki je študentka na mariborski fakulteti. Preizkusili smo se tudi v hoji z belo palico in črnimi očali. Ker jaz ne bi bila jaz in je bil firbec premočan, sem se opogumila in poizkusila biti v koži oseb, ki so gluho-slepe. Bilo je težko, ni mogoče opisati občutka, ko popolnoma izgubiš orientacijo, občutek za prostor … Šele zdaj vem, kako težko je gospodu Tekavčiču, in prav v teh nekaj minutah se je moje spoštovanje do njega in njemu podobnih samo še poglobilo. Zadnja točka našega ogleda je bil grad Khislstein, tu smo se srečali z gibalno oviranimi osebami oziroma z osebami na invalidskih vozičkih. Tudi njihove zgodbe, ki so izvirale iz težav pri dostopanju, izstopanju, in izkušnje ter doživetja, so bili pretresljivi, a kljub vsemu polni optimizma in volje. Tu smo se od dopoldanske delavnice Sprehod za vse poslovili in se dogovorili, da se vidimo v drugem delu projekta CLEAR, ki je potekal v mestni knjižnici ob okrogli mizi v popoldanskem času. Zbor je bil v kranjski knjižnici ob okrogli mizi, na kateri je potekala analiza dopoldanske delavnice in dogodkov, nato pa so predstavniki različnih invalidskih organizacij, med njimi tudi predstavnici gluhih in naglušnih gospa Zlata Crljenko in gospa Darja Pajk, odgovarjali na številna vprašanja, ki so se nanašala na ovire v prostoru in pri komunikaciji za osebe z oviranostmi (gluhi, slepi, osebe na vozičkih). Vse dogajanje se je potegnilo v večer in lahko rečem, da sem v tem dnevu preživela in doživela ogromno. Preživela svoj prvi javni nastop, ki mimogrede niti ni bil slab, doživela, se naučila, spoznala kar nekaj novih ljudi, prisluhnila s pomočjo gospe Nine njihovim zgodbam, se sprehodila in izvedela marsikaj novega o znamenitostih Kranja, bila na soncu in se družila s prijetnimi ljudmi.

Hvala za možnost, da sem lahko bila ena tistih, ki je delila delček sebe z drugimi. Hvala Urši, ki me je vzela s seboj, in Nini, ki je skrbela, da sem vsako minuto sprehoda razumela vse, kar se je dogajalo.

Petra Čanak

Petrina izkušnja slepo-gluhe osebe.Naša ekipa na poznopopoldanskem seminarju v Mestni knjižnici Kranj.Predstavnici gluhih in naglušnih, gospa Zlata Crrljenko in gospa Darja Pajk.Voditelj večernega programa projekta CLEAR gospod Boštjan in tolmačka za slovenski znakovni jezik, gospa Martina Košir.

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow