Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes2
mod_vvisit_counterVčeraj11
mod_vvisit_counterTa teden26
mod_vvisit_counterTa mesec73
mod_vvisit_counterVsi1149133

Prisotni na spletu

Prisotni 95 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7077330
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predavanje na občini Jesenice

1Ozaveščanje javnosti o gluhoti in naglušnosti postaja vedno bolj prepoznavna dejavnost Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj. Še zlasti odkar se je naši dosedanji ekipi pod vodstvom sekretarke Zlate Crljenko kot predavateljica pridružila še Darja Pajk, dipl. delovna terapevtka, ki se je z izgubo sluha začela srečevati v odrasli dobi.

Razlog za tokratno predavanje je bil pravzaprav njen predlog, da bi v okviru prireditev ob Mednarodnem dnevu gluhih organizirali predavanja za javne ustanove, kot so npr. občine, upravne enote, zdravstveni domovi, socialne službe, šole itd. Med prvimi odgovori na poslane predloge je bil od direktorja občinske uprave Jesenice Vitomirja Pretnarja, ki nas je prijazno povabil k sodelovanju, in v sredo, 10. oktobra, smo v občinski konferenčni sobi organizirali eno prvih predavanj za delavce občine Jesenice, ki so lahko za dobro uro zapustili svoje delovno mesto ter se nam pridružili. Želja in namen predavanja o gluhoti in naglušnosti je predvsem seznanjanje s tem, kako gluhi in naglušni doživljamo komunikacijo, s kakšnimi težavami se soočamo v uradnih postopkih in življenju ter kaj pogrešamo pri naših sogovornikih. Zagotovo so neizčrpen vir neprijetnih položajev, slabe volje in raznoraznih težav zaradi izgube sluha lastne izkušnje, kar je zelo nazorno razložila predavateljica ob podpori preostalih sodelujočih.

Slušateljem smo omogočili doživetje, kaj pomeni živeti z okvaro sluha. Prikaz komunikacije gluhih v slovenskem znakovnem jeziku brez prevoda je bil eden od dinamičnih vložkov med predavanjem. S tem smo udeležencem omogočili doživeti občutke izključenosti iz družbe ter počutje gluhih in naglušnih ob negotovosti razumevanja okolice. Na kratko smo predstavili tudi našo društveno dejavnost, publikacije, zloženke in projekte, na koncu pa je naša članica Mirsada poskrbela še za kratek recital s pesmijo Ne slišim v slovenskem znakovnem jeziku. Navdušen aplavz vseh udeležencev po predavanju nam je povedal vse, predvsem pa je bilo izraženo zadovoljstvo, da so bili na preprost in razumljiv način seznanjeni z našo nevidno invalidnostjo. Tudi mi smo zadovoljni zapustili občinsko stavbo, saj so bili naši slušatelji izjemno občinstvo in so nam s svojim sodelovanjem podali zagon za nadaljnje delo.

Vsi skupaj srčno in iskreno upamo, da smo z našim predavanjem vsaj deloma olajšali in poenostavili obisk marsikateri gluhi ali naglušni stranki na občini Jesenice ter da bodo udeležnci predavanja znali občutke, ki smo jih podelili z njimi, ob svojem delu koristno uporabiti.

V svojem zagonu sta Darja in Zlata nadaljevali ozaveščanje javnosti s predavanjem na fakulteti za zdravstvo, na oddelku za delovno terapijo, kjer sta 62 bodočim delovnim terapevtom prav tako predstavili, kaj pomenita gluhota in naglušnost v praksi. Odzivnost in zanimanje študentov sta prav tako pokazala, da je nujno pristopiti v svet slišečih in jasno spregovoriti o težavah, ki jih imamo. Le na tak način lahko rušimo pregrade, ki so med nami.

Boris Horvat Tihi

3456728

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow