Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes2
mod_vvisit_counterVčeraj11
mod_vvisit_counterTa teden26
mod_vvisit_counterTa mesec73
mod_vvisit_counterVsi1149133

Prisotni na spletu

Prisotni 45 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7077229
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Športna zveza gluhih

IMG 6559V prostorih Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj smo tokrat gostili predstavnike Športne zveze gluhih Slovenije (ŠZGS). Po krajših uvodnih besedah gostiteljev sta se nam ob prisotnosti tolmačke slovenskega znakovnega jezika Zlate Crljenko predstavila sekretar ŠZGS Tone Petrič in predsednik ŠZGS Robert Žlajpah, ki sta udeležencem predavanja predstavila zgodovino, namen in delovanje Športne zveze gluhih Slovenije.

V prepolni sejni dvorani smo se najprej seznanili z bogato zgodovino gluhih športnikov, ki ima častitljivo in spoštovanja vredno tradicijo uspehov slovenskih invalidskih športnikov, ki pa so s strani lastne države vse prevečkrat spregledani in premalo cenjeni. Namen in delovanje organiziranega razvoja športa gluhih je predvem terapevtske narave v smislu druženja s sebi enakimi, rehabilitacije, razvoja samozaupanja in notranje psihomotorične stabilnosti v življenju. Uspešnost v športu osebam z okvaro sluha pomeni neke vrste priznanje enakovrednosti v športnem smislu tudi med slišečimi. In resnično lep primer nam je na predavanju pokazal član našega društva Janez Perčič, ki nam je predstavil svojo uspešno športno kariero. Pa ne samo med gluhimi športniki, kajti Janez je tudi izjemno uspešen športnik v svetu slišečih, saj v bowlingu dosega izjemne rezultate v slovenskem športnem prostoru. Leta 2011 je kot član Bowling kluba Feniks zmagal na sklepnem turnirju Super lige in dosegel 2. mesto na seniorskem državnem prvenstvu, in to so rezultati, ki nas resnično lahko navdušujejo. V našem društvu smo res lahko ponosni, da je Janez Perčič naš član, pa ne samo zaradi športnih rezultatov, ampak tudi zato, ker s svojim umirjenim in človeškim pristopom deluje povezovalno in predvsem motivacijsko, kar potrjujejo tudi redni sestanki naših športnikov. Ob tem pa seveda ne smemo pozabiti naše najuspešnejše športnice Lojzke Meglič iz Tržiča, ki je lastnica številnih kolajn z olimpijskih, svetovnih in evropskih tekmovanj. Za svojo izjemno uspešno mednarodno športno kariero je Lojzka povsem zasluženo dobila tudi priznanje občine Tržič in častno mesto v aleji tržiških olimpijcev.

Šport gluhih je vsekakor pomemben dejavnik v delovanju našega društva, in tako bo tudi v prihodnje, ne glede na krizne čase, v katerih se invalidskemu športnemu udejstvovanju namenja vedno manj sredstev in pozornosti, kljub doseženim rezultatom, ki so z zlatimi črkami zapisani v bogato zgodovino gluhih športnikov. 

Boris Horvat

IMG 6552IMG 6556IMG 6558IMG 6561IMG 6563

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

April 2021
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow