Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj3
mod_vvisit_counterTa teden7
mod_vvisit_counterTa mesec35
mod_vvisit_counterVsi1148215

Prisotni na spletu

Prisotni 22 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7064872
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

BorisRedna letna skupščina društva ni samo običajen delovni sestanek, ampak je tudi neke vrste slavnostni dogodek in priložnost, da se ozremo na minulo leto, na opravljeno delo in rezultate, na izkoriščene in zamujene priložnosti, ter obenem dan, ko je treba znati sprejeti kritike za storjene napake, ki so neizbežen del vsakega delovnega kolektiva. 

V petek, 27. marca, ob 16. uri smo imeli v večnamenskem društvenem prostoru redno skupščino tudi mi, poleg delegatov so se je udeležili članice in člani društev, predstavniki podružnic in predstavnik ZDGNS. Po uvodnem nagovoru in izvolitvi delovnega predsedstva ter vseh protokolarnih organov je sledilo bogato poročilo o opravljenem delu, ob tem seveda vse pohvale strokovni službi društva za obsežno pisno in videogradivo. Z opravljenim delom smo lahko nadvse zadovoljni, predvsem zato, ker zadovoljstvo izražajo uporabniki sami, saj smo izpolnili vse predvidene programske naloge in zahteve, ki nam jih nalagajo obveznosti do naših sofinancerjev. Vse nastale težave in aktualna vprašanja rešujemo sproti z rednimi pogovori na kolegiju ali sestankih organov društva, ker verjamemo, da se z odkritimi in poštenimi pogovori da premostiti vse nastale težave. Mnogo bolj zaskrbljujoče je finančno stanje, saj se nam iz leta v leto zmanjšujejo tovrstni prilivi, še najbolj problematično in zaskrbljujoče je financiranje s strani lokalnih skupnosti, kjer se trend upadanja vztrajno nadaljuje, kljub vsemu našemu vloženemu trudu za prepoznavnost na lokalni ravni in poudarjanju potreb vseh oseb z okvaro sluha, ki smo jim dolžni pomagati, saj nam to nalaga status delovanja v javnem interesu. Žal je to pomanjkanje sredstev pogojeno tudi s finančnimi težavami občinskih proračunov zaradi globalne krize in državne politike; naš vpliv na tem področju je žal minimalen. Delovanje društvenih dejavnosti oziroma sistem dela se korenito spreminja in se za razliko od nekdanjih časov vedno bolj seli iz matičnega društva na lokalna področja in s tem postaja vedno bolj dostopen našim uporabnikom. Strategija društva je, da moramo slediti potrebam uporabnikov. Zato v okviru matičnega društva delujejo tri podružnice, in sicer Tržič, Jesenice in Škofja Loka, s katerimi želimo naše storitve približati zainteresiranim. Želimo si, da tej strategiji sledijo tudi naši financerji, še posebno programov FIHO, kajti vedno znova in znova se porajajo vprašanja, kateri programi so najpomembnejši za naše uporabnike z okvaro sluha. Ali programi na državni ali lokalni ravni – strategija FIHA je pri tem zelo razumevajoča, saj je njihov namen, da čim več sredstev doseže ključne uporabnike na terenu, upamo lahko le, da bo takšni strategiji sledila tudi naša krovna organizacija. Primerjava z drugimi invalidskimi organizacijami namreč nedvoumno pokaže podcenjenost naših programov na lokalni ravni in potrebna bo resna razprava s korenitimi spremembami na tem področju. Še zlasti bo treba upoštevati pomembnost društev  pri reševanju socialne problematike, kajti vse več naših uporabnikov živi pod pragom revščine in ravno komunikacijska ovira jim preprečuje, da bi sami reševali osebne težave, zato se strokovna služba društva vedno bolj posveča reševanju socialnih stisk, iskanju humanitarne pomoči, individualnemu reševanju stanovanjske problematike posameznikov, številnih drugih težav, ki jih prinaša revščina, in predvsem nudenju pomoči neposredno na domu našim številnim uporabnikom. Pomoč na domu ali asistenca postaja vedno bolj prepoznavna dejavnost društva, ki nam jih narekujejo potrebe naših uporabnikov. Posledica krize in trenutnega stanja v državi je kruto dejstvo, da si vedno več starostnikov ne zmore privoščiti bivanja v domovih za starostnike, kjer bi bili deležni ustrezne pomoči in nege, zato so skorajda prisiljeni ostajati doma, kjer pa žal ustrezne pomoči in nege večinoma niso deležni. Zato je program Asistentka/asistent bom v sklopu razpisa Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti življenjskega pomena za ljudi, ki se poleg gluhote na stara leta soočajo še z drugimi bolezenskimi težavami. Analiza izvajanja programa pri samih uporabnikih pokaže izjemno zadovoljstvo in vedno večje povpraševanje po omenjenih storitvah. Žal so naše trenutne zmožnosti omejene, vsekakor pa bomo v prihodnosti iskali ustrezne rešitve za zadovoljstvo uporabnikov. Delovanje društva na lokalni ravni postaja vedno bolj življenjskega pomena za vse, ki koristijo naše storitve.

Skupščina je obenem tudi priložnost, da spregovorimo o načrtih za bližnjo in daljno prihodnost. Letošnje leto je za naše društvo zelo pomembno, kajti praznovali bomo 60-letnico delovanja, kar je seveda zelo častitljiva doba, ki slehernega med nami navdaja z veseljem in ponosom, da smo del spoštovane zgodbe. Ob takšnem jubileju pa smo se dolžni pokloniti tudi spominu naših predhodnikov, ki so večino svojega življenja posvetili društveni dejavnosti. Ravno v teh spomladanskih dneh mineva dve leti od njegove prezgodnje smrti, a vendar se s hvaležnostjo spominjamo mojega dolgoletnega predhodnika na predsedniški funkciji, g. Zdenka Tomca, ki je prispeval bogat in pomemben delež v zgodovino društva, še posebno se spominjamo njegove zagnanosti in predanosti v boju za naše skupne pravice, potrebe in cilje. Njegov način dela je bil pošten in odkrit, če je bilo kaj za pohvaliti, je z veseljem pohvalil, če je bilo kaj za pokritizirati, je to povedal brez ovinkarjenja in sprenevedanja. Njegov način dela je ogromno prinesel k prepoznavnosti našega društva in zdaj tudi sami vlagamo veliko energije v prisotnost na medijskem področju. Časopis društva, Prisluhnite nam, postaja vedno bolj bran medij ne samo med našim članstvom na lokalnem področju, ampak tudi zunaj meja našega delovanja, in številne pohvale, pa tudi vprašanja na določeno temo potrjujejo, da je naš uredniški odbor na pravi poti. Tudi spletna stran društva postaja izjemno zanimiv medij za vse, ki jih zanima, kaj se dogaja v našem društvu, in postaja ogledalo našega dela. Da je uredništvo spletne strani na pravi poti, potrjujejo besede enega od donatorjev, da pred donacijami skrbno preverijo in pretehtajo, kdo je vreden zaupanja in sredstev uglednega podjetja. Vse te male, a pomembne zgodbe iz društvenega življenja potrjujejo to, da sta strokovna služba in vodstvo društva na pravi poti – in kljub pomanjkanju sredstev bomo na tej poti vztrajali še naprej, seveda z upanjem, da bodo za vse nas prišli boljši časi, ko se bo naš trud še toliko bolj obrestoval.

Vabljeni vsi, da nam pomagate na tej poti ...

Boris Horvat Tihi

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno okno



Koledar dogodkov

Avgust 2020
N P T S Č P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow