Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj3
mod_vvisit_counterTa teden7
mod_vvisit_counterTa mesec35
mod_vvisit_counterVsi1148215

Prisotni na spletu

Prisotni 27 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7064880
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

BorisVstopili smo v leto 2016 – prežeti z novimi željami, načrti in idejami, obenem je pa to tudi lepa priložnost, da se ozremo na pomembne dogodke leta, ki je za nami. 

Kot avtor redne kolumne Predsednik piše sem večkrat v dilemi, o čem pisati in kateri dogodek je najpomembnejši za minulo obdobje, tokrat na moje veselje te dileme ni. Preveč prostora bi porabil ob naštevanju vseh dogodkov, ki smo jim bili priča leta 2015 – v delovanju in izvajanju programov, v športu ali kulturi, dejavnosti na lokalni ali državni ravni, na seminarjih, srečanjih ali delavnicah, v letu ko je naše društvo obeležilo častitljivih 60 let neprekinjenega delovanja v dobrobit vseh uporabnikov z okvaro sluha na Gorenjskem. Osebno štejem za najpomembnejši dogodek slavnostno akademijo Mestne občine (MO) Kranj na Brdu pri Kranju, na kateri smo prejeli Veliko plaketo matične mestne občine Kranj za dolgotrajno delo v dobrobit vseh uporabnikov z okvaro sluha. V tem dogodku in priznanju je pravzaprav zajeto vse, kar so zastavili naši predhodniki, ko so daljnega leta 1955 ustanovili društvo gluhih in naglušnih ter postavili temelj Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj. V tem prestižnem priznanju sta zajeta vsa predanost in entuziazem našega članstva vseh generacij. Kot aktualnega predsednika me je doletela protokolarna čast, da sem iz rok župana MO Kranj Boštjana Trilarja prejel priznanje, ki bo za vekomaj deležno častnega mesta v vitrinah našega društva. Ko sem stal na odru z drugimi prejemniki priznanj, pred številnimi pomembnimi gosti lokalnega in državnega družbenega okolja, so mi misli uhajale k mojemu predhodniku, žal že pokojnem, g. Zdenku Tomcu, in tudi k dolgoletni in aktualni sekretarki društva Zlati Crljenko, ki sta me kot skrbna mentorja sprejela in vpeljala v društvene dejavnosti ter dolga leta bojevala boj in tlakovala pot, ki jo s celotnim kolektivom še vedno vztrajno peljemo dalje. Prevevala me je hvaležnost in preplavili so me spomini, kako čustveno, srčno in dobrohotno sta me pripeljala in sprejela v Svet tišine, v toplino društvenega okolja, kjer se skupaj spopadamo z lepimi in tudi žalostnimi dogodki. Začutil sem hvaležnost, da naša generacija le žanje sadove nekdanje predanosti in nesebičnega dela vseh generacij. Dolga leta sem se sam spopadal s svojimi težavami, ki jih povzroča izguba sluha, ko pa sem spoznal vse te srčne in dobrodušne ljudi v društvu, se nisem več počutil osamljenega, spoznal sem mnoge sorodne duše, in to spoznanje mi je spremenilo življenje, moja hvaležnost je brezčasna in neizmerna in srčno upam, da bo takšnih zgodb v našem društvu še veliko. Vpeljali so me v Svet tišine, kjer sem spoznal ljudi, ki jih drugače nikoli ne bi, odprl se mi je nov svet, v katerem sem se počutil enakovrednega in dobrodošlega, odprla so se mi nova obzorja. To so vrline, ki jih naučijo le dobri ljudje, z velikim srcem in dobro dušo, s prirojenim socialnim čutom za sočloveka in vse težave, ki jih prinaša okvara sluha. Ustvarjena sta vzdušje in energija skupnega doma in družine, ki stoji skupaj v dobrem in slabem – in v tem je naša moč, pogovarjamo se, veselimo, praznujemo, rešujemo težave, včasih uspešno, včasih tudi neuspešno, žalujemo in sočustvujemo.

Vse te lepe, manj lepe, dobre, vesele, žalostne in grenke trenutke smo doživeli tudi leta 2015, življenje teče, nič ne reče, samo nasmeh je bolj grenak, kruta usoda slovesa je tudi v naše vrste zasejala minljivost. Poslovili smo se od Sama Krča, človeka, ki je ogromno energije vložil v bitko za priznanje slovenskega znakovnega jezika kot ustavno pravico gluhih; ni besed, s katerimi bi lahko povedali, kako neizmerno sočustvujemo s sorodniki ob njegovem prezgodnjem slovesu. Poslovili smo se od prof. Janeza Štera iz Kovorja pri Tržiču, ki je kulturo gluhih in naglušnih popeljal na višjo prepoznavno raven v širši javnosti in s tem pustil nepozaben pečat tudi v prepoznavnosti naše nevidne invalidnosti. Poslovili smo se tudi od Marije Friščič, naše dolgoletne članice, ki je bila redna udeleženka vseh društvenih dogajanj. Poslovili smo se od Veronike Gračner, naše dolgoletne in zveste članice iz Škofje Loke, ki nas je ob vsakem srečanju navduševala z dobro voljo, optimizmom in veseljem – kljub vsem tegobam v njenem življenju, vse do zadnjega dne je rajši imela veselje kot pa žalost. Ob slovesu ostajata le praznina in žalost, da takšnih ljudi ni več med nami, obenem pa tudi hvaležnost, da smo bili lahko del njihovih življenjskih poti.

Življenjski utrip društvenega delovanja se nadaljuje k novim izzivom in dogodivščinam, proti novim obletnicam in jubilejem, pisale se bodo nove zgodbe, zgode in nezgode, lepe, vesele, dobre, mogoče tudi žalostne, a ne glede na vse sta vztrajnost in gorenjska trma naši vodili za naprej. Na prvem mestu našega delovanja seveda ostaja skrb za vse uporabnike z okvaro sluha na celotnem območju našega delovanja. V preteklosti je bila naša nevidna invalidnost vse prevečkrat prezrta in zapostavljena od večine tistih, ki tega nikakor ne bi smeli dovoliti, mirno lahko zapišemo, da tudi s strani lastne matere države. Želimo in upamo, da se bo marsikatera krivica s skupnimi močmi popravila in da bomo vsi skupaj tudi s pomočjo lokalne skupnosti korak za korakom stopali k boljši in lepši prihodnosti naše invalidne populacije.

Za zaključek in v spodbudo si bom sposodil verz, ki sem ga v prazničnih dneh prejel od sodelavke in naše članice.

Staro leto živi od spominov,

novo leto od pričakovanj.

Naj bo leto 2016 radodarno

z zdravjem in ljubeznijo

srečo in uspehi ...

V imenu vodstva društva, strokovne službe, delovnega kolektiva in uredniškega odbora želimo vsem dobrim ljudem SREČNO 2016!

Boris Horvat Tihi

 

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

Avgust 2020
N P T S Č P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow