Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj3
mod_vvisit_counterTa teden7
mod_vvisit_counterTa mesec35
mod_vvisit_counterVsi1148215

Prisotni na spletu

Prisotni 8 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7064850
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

BorisPoletni počitniški in dopustniški dnevi so za nami, upamo, da ste jih vsi preživeli prijetno in čim manj stresno, kljub številnim veselim pa tudi žalostnim dogodkom, ki se dotaknejo slehernega med nami.

Delovanje društva in vseh podružnic je bilo v poletnih mesecih nemoteno in vedno na razpolago našim uporabnikom, zaradi specifičnih potreb si kolektivnega dopusta preprosto ne moremo, niti ne smemo privoščiti. Poleg vseh rednih dejavnosti društva in podružnic smo med drugim reševali tudi stanovanjsko problematiko našega člana v njegovi matični občini, prav tako pomagali ljudem v številnih uradnih postopkih z občinskimi ali državnimi organi, CSD ali pri premagovanju zdravstvenih težav, pomagali smo športnikom, pa tudi gluhim kulturnikom pri promociji, pa ne samo našim članom, tokrat je bil takšne promocijske pomoči izjemoma deležen gluhi slikar in naš dober prijatelj, mnoge njegove slike so po razstavi na občini Kranj za vedno ostale na Gorenjskem in s tem smo spet prispevali k prepoznavnosti kulture gluhih. In še in še bi lahko naštevali, veliko je takšnih posebnih dogodkov, ki običajno niso zapisani v nobenem programu niti zaradi obstoječih omejitev niso nikjer pošteno ovrednoteni, pa jih vseeno z veseljem izvajamo, ker nam tako narekuje naše poslanstvo.
Vseskozi pa tudi intenzivno spremljamo dogajanja, ki so lahko še zelo pomembna za prihodnost našega društva, brez ustreznega in stabilnega financiranja si namreč zelo težko predstavljamo obstoj in razvoj reprezentativnega društva za osebe z okvaro sluha na Gorenjskem. Najpomembnejše je seveda financiranje našega glavnega financerja FIHO, zelo pomembno je tudi financiranje s strani občin, žal pa zaradi obstoječih političnih razlogov nimamo na to nobenega vpliva, redke so občine, ki nam povišajo redne donacije, precej več jih je, ki nam sredstva vztrajno zmanjšujejo, nekatere občine pa financiranje preprosto kar ukinejo, kljub vsemu našemu trudu in dokazovanju, kako pomembno je naše reprezentativno društvo, za katerega sama država priznava, da predstavlja nadgradnjo državne skrbi za invalide oziroma za osebe z okvaro sluha. Vsekakor bodo v prihodnosti pomembni tudi razpisi ministrstev, ki jih tudi zelo pozorno spremljamo, predvsem pa iščemo poti, kako izpolniti številne zahteve, ki so pogoj za uspešno kandidiranje na razpisih. Žal tudi tu pogrešamo sodelovanje z našo krovno organizacijo, predvsem v smislu skupnega nastopa in skupnega iskanja rešitev, skupnih projektov, skupne vizije in strategije, nenazadnje naj bi bilo to osnovno poslanstvo in namen ustanovitve zveze društev.
Plemenito poslanstvo in osnovni namen financiranja FIHO je, da prepreči neenakost, omogoči socialno pravičnost in enake možnosti ter priložnosti najbolj ogroženim ranljivim skupinam. Med pomembnejšimi izboljšavami delovanja fundacije v zadnjih letih so dopolnjena navodila za uporabo meril pri ocenjevanju finančno ovrednotenih letnih delovnih programov s klasifikacijo uporabnikov, ki stremi predvsem k načelu, da mora čim več sredstev priti neposredno do uporabnikov. Kako določene invalidske organizacije sledijo temu načelu, je seveda vprašanje, ki bi ga vsaka invalidska skupnost morala znati sama razrešiti, strpno in argumentirano, predvsem pa s poštenim dialogom vseh akterjev in z vsemi številkami na mizi. Metodologija FIHO je vsekakor dober korak k temu. Kot predsednik društva in član Upravnega odbora ZDGNS sem deležen številnih vprašanj s strani našega članstva in velikokrat sem v zelo nelagodnem položaju predvsem zato, ker nas nihče ne obvešča o pomembnih zadevah, zato običajno nimam podlage za verodostojne odgovore. Vprašanja članstva so sila raznolika, še največkrat se navezujejo na smotrno porabo finančnih sredstev na državni ravni in kljub želji največkrat nimam pravega odgovora ravno zaradi neobveščenosti in netransparentnosti. Kljub našim vprašanjem, ki jih redno postavljamo na sestankih ali kako drugače, odgovorov običajno ni, vprašanja včasih niso zapisana niti v zapisnikih, kar ni ravno demokratičen način delovanja. Zakaj in čemu je zadnje čase tako bi moralo razložiti vodstvo ZDGNS, ali se predstavnikom društev mogoče premalo zaupa ali pa osebe z okvaro sluha nismo dovolj verodostojen sogovornik za slišeče vodstvo, v trenutnih časih nobeno vprašanje ne bi smelo ostati brez odgovora, žal je pri nas največkrat ravno obratno. Se nas namerno ignorira ali je to zgolj slučajno, ali pa se samo prefinjeno izkorišča okvara sluha za nekatere druge osebne interese? Klasičen primer so položnice za pobiranje prostovoljnih prispevkov na račun zveze, brez kakršnekoli pravočasne obrazložitve ali pojasnila, meni osebno se tak način zdi zloraba naše invalidnosti.
September je vsako leto mesec, ko je obilica dogodkov v sklopu Mednarodnega dneva gluhih, v našem društvu bo september predvsem kulturen, športen in delaven. Že takoj prvo soboto gostimo balinarje iz vse Slovenije na državnem prvenstvu v Škofji Loki, na balinišču Trata, kjer tudi naši tekmovalci pridno trenirajo vse poletje. Celoten september pa bo predvsem deloven, ker je pred nami realizacija investicije, in sicer beljenje fasade in notranjih prostorov. Da bi bilo čim več narejenega, že zdaj vabimo vse, da se nam prostovoljno pridružijo, vsaka pridna roka nam bo prišla še kako prav, predvsem pa prosimo za razumevanje pri omejitvah parkirnega prostora v času del. Vrhunec septembrskih dni pa bo tradicionalno srečanje ob Mednarodnem dnevu gluhih 2016, ki bo 17. septembra v Murski Soboti ob 60-letnici prekmurskega društva, prijave se že zbirajo, tokrat smo se zaradi oddaljenosti odločili za dvodnevni izlet, prespali pa bomo v hotelu Diana, kjer bo tudi zaključna večerna slovesnost, tako da se bomo lahko poveselili čisto do konca zabavnega večera, tisti najbolj zagnani pa bodo lahko okusili tudi nočno plat središča Prekmurja. V sklopu Mednarodnega dneva gluhih 2016 bomo pripravili dan odprtih vrat s predstavitvijo vseh naših dejavnosti in projektov, še poseben poudarek pa bomo dali pojavljanju v medijskem prostoru na Gorenjskem, in tako poizkusili čim večjemu številu prebivalstva približati problematiko okvare sluha.
Po pestrem septembru pa nas čaka vroča jesen, kajti takrat pride čas oddaje planov FIHO, kako bo tokrat potekalo usklajevanje in pogajanje z našo krovno organizacijo pa kaj več v naslednji številki našega časopisa.

Boris Horvat Tihi

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

Avgust 2020
N P T S Č P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow