Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes4
mod_vvisit_counterVčeraj9
mod_vvisit_counterTa teden19
mod_vvisit_counterTa mesec101
mod_vvisit_counterVsi1149477

Prisotni na spletu

Prisotni 22 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7083331
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

BorisOb zaključku leta se ozrimo nazaj in v spominih preletimo celoletno dogajanje, vse lepe pa tudi manj lepe trenutke, srečanja, sestanke, dejavnosti, izlete in še marsikaj, kar se je dogajalo leta 2016.

Nujen spremljevalec našega društvenega delovanja so na žalost tudi manj lepi trenutki, slabi in negativni dogodki, ki nam po nepotrebnem jemljejo čas in energijo, ampak jih bomo trenutno rajši dali v pozabo. Tudi financiranje društvenega delovanja ni ravno razveseljujoča zadeva in postaja dolgoročno vedno bolj negotovo in nedorečeno, kljub vsemu našemu trudu na tem področju, se lahko samo z upanjem in optimizmom podamo v leto 2017. Če se osredotočimo zgolj na društveno dogajanje, pa lahko zapišemo le prestižne besede o pozitivni energiji in enotnosti članstva. Veseli nas, da se nam članstvo in število uporabnikov povišuje ter da se nam pridružujejo tudi mlajše generacije, ki se povsem spontano najdejo v društvenih dejavnostih in programih ali pa zgolj v medsebojni izmenjavi informacij v društvenih prostorih. Vsekakor je delno to tudi zasluga delovanja podružnic v Škofji Loki, na Jesenicah in v Tržiču, ki še kako potrjujejo potrebnost približevanja društvene dejavnosti uporabnikom, pa čeprav je ta strategija trenutno še brez sistematične podpore financerja.
Na športnem področju z veseljem gledamo napredek tako pri rezultatih kot tudi pri ekipnem duhu in medsebojnem sodelovanju ter vzpodbujanju tekmovalcev in spremljevalcev. Pozitivni ekipni duh in društvena pripadnost sta se še najbolje odrazila na jesenskem državnem prvenstvu balinarjev v Škofji Loki, ko so naši fantje prepričljivo zmagali, dekleta pa osvojila drugo mesto. To ni bil samo dober dan in športna sreča, ampak rezultat večmesečnega sistematičnega dela celotnega društvenega kolektiva, ki je športnikom omogočil nemotene priprave in iskanje pravih motivacijskih občutkov za uspešen nastop – rezultati niso izostali.
Na kulturnem področju, kjer je nekaj časa vladalo zatišje, se je spet prebudila želja po udejstvovanju. Redne mesečne vaje, usklajevanje režije in igralskih želja, veselje nastopajočih in uspešen nastop na gledališkem festivalu gluhih v Slovenskih Konjicah so najboljši pokazatelji napredka tudi na tem pomembnem področju. Nove ideje in scenariji so že zaživeli; prve priprave in vaje se bodo kmalu začele.
Društvena prepoznavnost na Gorenjskem in širše je pomemben pokazatelj uspešnega delovanja. Skupna organizacija dogodkov in redna predavanja v vrtcih, šolah in javnih ustanovah pripomorejo k medijski prepoznavnosti naše invalidnosti in včasih se nam ravno zaradi takšnih pozitivnih dogodkov odprejo kakšna vrata na povsem drugem področju, bodisi pri iskanju zaposlitve za naše članice in člane ali pa reševanju kakšne druge življenjsko pomembne zadeve, ki jih strokovna služba rešuje skupaj v sodelovanju s pristojnimi službami javnega sektorja.
Zunanji videz društvene hiše je zasijal v novi preobleki, saj nam je investicija financerja FIHO omogočila beljenje fasade, ki je bila resnično potrebna prenove, in tako tudi zunanji videz daje pozitiven vtis naši celotni društveni podobi. Tisto pravo in najpomembnejše potrdilo o podobi društva pa daje tudi zaključna novoletna zabava, ki sovpada z rojstnim dnem našega društva. Glede na to, da so naši predhodniki davnega 12. decembra 1955 imeli ustanovni sestanek v eni od kranjskih gostiln, se spodobi, da je tudi praznovanje temu primerno. Tokrat smo se v ponedeljek, 12. 12. 2016, zbrali v Brunarici na Kokrici res v velikem številu, pravzaprav v največjem v zadnjem obdobju, kljub dejstvu, da mnogih zvestih članov ni več med nami. Vzdušje in ambient sta bila resnično enkratna, odzivi obiskovalcev po zabavi pa tudi. Zaslužnim članom smo podelili društvena priznanja za dolgoletno in nesebično delo, tokrat so jih prejeli Jakob Bijol, Peter Krč, Marko Mavri, Slavko Kolarič in Franci Mulej, iskrene zahvale pa tudi mnogim drugi, ki nesebično pomagajo našemu društvu. Razglasili smo najboljšo športnico in športnika leta, pri dekletih je bila to Maja Šušteršič, pri moških pa Zvonko Polak. Čestitke obema, prav tako pa tudi vsem preostalim športnikom za borbeni duh v barvah in dresih društva AURIS. Priznanja so šla v prave roke, ker je njihov vzpodbujevalni način tudi dobra motivacija za vse prihajajoče rodove.
Vsa ta pozitivna dogajanja nam samo potrjujejo, da smo na pravi poti in da je treba vztrajati, vztrajati in vztrajati kljub težkim in negotovim časom. Ob vseh teh sestankih, razgovorih in finančni borbi za razvoj in obstoj društva ni vedno lahko in lepo biti predsednik, vedno več je ovir in marsikatera zamera se požanje pri premagovanju teh. Vso to trnovo pot pa zagotovo zelo olajša zavedanje, da smo na tej poti enotni in složni, mnogo lažje je ob taki ekipi strokovne službe in celotnega članstva. Iz srca hvala vsem za podporo, pomoč in sodelovanje.
V imenu celotnega kolektiva pa vsem želim vse dobro v prihajajočem letu.

Boris Horvat Tihi
predsednik AURIS Kranj

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

Junij 2021
N P T S Č P S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow