Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes2
mod_vvisit_counterVčeraj5
mod_vvisit_counterTa teden21
mod_vvisit_counterTa mesec30
mod_vvisit_counterVsi1149237

Prisotni na spletu

Prisotni 9 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 7078621
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Teden odprtih vrat društva AURIS 2009

09V ponedeljek, 26. 10., se je poleg zadnje delavnice v našem društvu začel tudi teden odprtih vrat. V tednu med 26. oktobrom ter 30. oktobrom so si obiskovalci lahko ogledali razstavo ročnih del, katere so rezultat celotnega projekta "Zaposlovanje in usposabljanje gluhih in naglušnih ter vključevanje v širše družbeno okolje preko sodobne in tradicionalne umetnosti." Projekt sofinancira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Ta projekt obsega razvojne prioritete: Enakost možnosti in spodbujanje socialne vključenosti ter prednostne usmeritve - dvig zaposljivosti ranljivih družbenih skupin na področju kulture in podpora njihovi vključenosti. V našem društvu imamo zaposleni dve naglušni osebi, ki sta mentorja v tem projektu. Na ogled smo postavili izdelke, katere smo izdelali na rokodelskih delavnicah in izdelke naših mentoric, ki so že priznane umetnice na svojem področju. Pod mentorstvom Maje Rogelj smo izdelali izdelke iz slame (velikonočni aranžmaji zajčki in kokoši iz slame, okras za praznični čas – božično – novoletna dekoracija, cvetlični šopki – Bidermajer in izdelovanje cvetlic iz hlačnih nogavic). Druga mentorica je bila Alja Kump Ankerst z njo smo slikali na les. Ewa Gunnčar nas je naučila vezenja z zlato nitjo. Izdelovali smo čestitke, vabila v tehniki »Pick point«. Imeli smo tri delavnice podjetništva, na prvi smo si ogledali primer dobre prakse v Prekmurju. V Zadrugi za razvoj podeželja Mala Polana smo si ogledali kako izdelujejo izdelke iz koruznega ličja in kako jih tržijo. Druga delavnica podjetništva je bila na temo “Izziv in priložnost za zaposlitev delavcev v kulturi”, kjer smo se seznanili z možnostmi zaposlitve, pisanjem prošenj in nastopanjem pred delodajalcem. Tretja delavnica pa je bila na temo “Od poslovne ideje do samozaposlitve”, kjer smo se seznanili z možnostmi samozaposlitve, za katero pa nam, vsaj tak občutek sem imela, zmanjkuje poguma. Joj, ta gluhota! Iz vseh teh delavnic smo izdelke razstavili in postavili na ogled, katere ste si lahko v tednu odprtih vrat ogledali med 10. in 15. uro. Seveda na razstavi ni manjkalo niti delo gluhega slikarja Marka Lukana, saj je bila razstavljena tudi ena njegovih slikarskih mojstrovin. Kaj hočemo, če smo pa tako ponosni nanj in na njegove dosežke! Obiskovalcem smo pokazali tudi našo spletno stran, predvajali film Moja tišina in pokazali utrinke iz delavnic. Bilo je čudovito, potrudili smo se, da smo se pokazali v najboljši in najlepši luči. Upam da je bila tudi obiskovalcem razstava tako všeč, kot je bila meni.

Petra Čanak 26/10-2009 - 30/10-2009

0104050608

0203

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

Maj 2021
N P T S Č P S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow